Згідно з результатами опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг», 82% українців вважають, що Голодомор 1932—1933 років був геноцидом українського народу.
Тих, хто не підтримує цю тезу, — 11%, вагаються — 7%. У порівнянні з минулим роком дещо зросла кількість тих, хто однозначно погоджується із цим твердженням.
Також твердження про те, що Голодомор є геноцидом, поділяють 95% жителів заходу, 87% — центру, 72% – півдня та 61% – сходу України. Мешканці сіл дещо більше схильні підтримувати цю тезу, аніж містяни.
У віковому та освітньому розрізі не спостерігається відчутних різниць щодо сприйняття цього питання. Водночас в ідеологічному розрізі помітно менше схильні підтримувати це твердження ті, хто шкодує про розпад СРСР. Попри це, навіть у цій групі спостерігається відносна більшість тих, хто погоджується із визнанням Голодомору геноцидом українського народу.
73% опитаних зазначили, що цього року планують запалювати свічку у День памʼяті жертв Голодомору в пам’ять про загиблих від голоду. 20% сказали, що не будуть цього робити. Порівняно з минулим роком кількість тих, хто має намір запалити свічку, дещо зросла.
Ініціатива запалити свічку памʼяті знаходить дещо більшу підтримку на заході та в центрі (87% та 74% відповідно). Водночас на півдні (68%) та сході (54%) теж значна частина опитаних зазначили, що візьмуть участь у цій акції.
Ініціатива запалити свічку памʼяті частіше знаходить відгук серед старших опитаних, аніж серед молодших. Також дещо частіше зауважували про намір взяти участь у цій акції ті, хто не шкодує про розпад СРСР.
Під час дослідження методом особистого формалізованого інтервʼю (face-to-face) було опитано 3 тис. респондентів від 18 років і старших. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами й типом поселення. Помилка репрезентативності дослідження не перевищує 1,8%.
- Українська православна церква США, Українська греко-католицька та Римо-католицька церкви провели в католицькому соборі Святого Патрика в Нью-Йорку спільну літургію, присвячену жертвам Голодомору 1932—1933 років.
- Раніше стало відомо, що Міністерство закордонних справ Німеччини виступає проти визнання Бундестагом Голодомору 1932—1933 років геноцидом українського народу.
- Перед цим президент Володимир Зеленський закликав премʼєр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу визнати Голодомор геноцидом українського народу.