У США заборонять ароматичні добавки для електронних сигарет

Автор:
Катерина Коваленко
Дата:

Управління з нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США розробляє директиву про заборону будь-яких ароматичних рідин для електронних сигарет. Про це повідомив міністр охорони здоровʼя США Алекс Азар.

При цьому це не стосуватиметься ароматів, що пахнуть тютюном.

Заборона повʼязана з низкою смертей, найімовірніше, спричинених курінням електронних сигарет, або вейпів. Зазвичай їх наповнюють рідиною з різним ароматичними добавками.

Президент США Дональд Трамп назвав використання електронних сигарет «великою проблемою». Раніше його дружина Меланія висловила глибоку стурбованість популярністю електронних сигарет серед дітей і назвала це «епідемією, що розростається».

«Нам необхідно зробити все, що в наших силах, щоб захистити суспільство від хвороб і смертей, повʼязаних з тютюном, і не допустити, щоб електронні сигарети стали доповненням до споживання тютюну цілим поколінням молоді», — писала вона у Twitter 9 вересня.

  • У США почали розслідувати причини смертей та захворювань внаслідок куріння вейпу. На сьогодні по всій Америці зареєстровано 450 випадків захворювань легень і шість смертей, які, ймовірно, спричинило куріння електронних сигарет. Одна з теорій вказує на те, що в усьому може бути винний продукт, який зустрічається у рідинах з витяжкою марихуани, легальної в кількох штатах, — вітамін Е.
  • Центр з контролю та профілактики захворювань США (CDC) 24 серпня заявив, що один із пацієнтів помер від тяжкого респіраторного захворювання, яке спричинило куріння вейпа.
  • 11 підлітків і молодих людей з американського штату Вісконсин і троє з Іллінойсу потрапили до лікарні через серйозні проблеми з диханням. Їхні захворювання можуть бути повʼязані з регулярним палінням вейпів, вважають у Департаменті охорони здоровʼя США.