За більш ніж 100 років середня температура повітря в Україні виросла на 2 градуси і продовжує зростати. Про це йдеться у матеріалі The Washington Post.
Видання опублікувало мапу, створену на основі даних незалежного некомерційного фонду Berkeley Earth, який займається аналізом даних про температуру на Землі для кліматології.
Дані досліджень показують, як температура останніх пʼяти років (2014—2018) змінилася у порівнянні зі спостереженнями перед початком ХХ століття (у 1880—1899 роках). На мапі видно, що в Україні, окрім Криму та крайніх південних смуг материкової частини, температура за сто років зросла на 2 і більше градуси. Науковці вважають поріг у два градуси потепління «червоною лінією», після якої планета не зможе уникнути незворотних наслідків.
Двоградусну позначку подолала десята частина планети. Найбільше за століття потеплішало в Арктиці — там температура подекуди зросла на 6 градусів. Також високі темпи показали Середня Азія, Європа, Північна Азія.
- За даними спостережень метеостанції Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського, середня температура повітря цьогорічного літа в Києві становила +21,4 ºС, що на 2,7 ºС перевищило кліматичну норму. Через глобальне потепління цьогорічне метеорологічне літо, яке розпочалось у середині травня, досі триває. Так, нинішній червень виявився найтеплішим за 139 років спостережень.
- За всю історію метеорологічних спостережень липень 2019 року став найспекотнішим місяцем на планеті. Про це йдеться в кліматичному звіті, опублікованому на сайті Національного управління з дослідження океанів та атмосфери (NOAA).
- У Бельгії, Німеччині та Нідерландах синоптики зафіксували нові температурні рекорди під час другої хвилі аномальної спеки, яка накрила Європу.
- Липнева спека в Європі призвела до того, що лід у Гренландії розтанув такими темпами, яких науковці не очікували протягом наступних 50 років.