За даними спостережень метеостанції Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського, середня температура повітря цьогорічного літа у Києві становила +21,4 ºС, що на 2,7 ºС перевищило кліматичну норму. Про це повідомляє Центральна геофізична обсерваторія імені Бориса Срезневського.
Через глобальне потепління цьогорічне метеорологічне літо, яке розпочалось у середині травня, досі триває. Так, нинішній червень виявився найтеплішим за 139 років спостережень.
«Найспекотнішим виявилось 13 серпня, коли температура після полудня піднялась до +35,0 °С, що виявилось температурним рекордом цьогорічного літа. Днів зі спекою, яка перевищила 30 °С, було 22, причому 14 з них — у червні. До речі, минулого літа таких днів було лише 12, а максимальна температура повітря не досягла і +33,0 °С. За літо встановлено 13 температурних рекордів, торік лише 2», — йдеться в повідомленні.
Найхолоднішим було 11 липня, коли температура під ранок опустилась до +11,5 °С, загалом цьогорічний липень став найхолоднішим у XXI столітті.
- За всю історію метеорологічних спостережень липень 2019 року став найспекотнішим місяцем на планеті. Про це йдеться в кліматичному звіті, опублікованому на сайті Національного управління з дослідження океанів і атмосфери (NOAA).
- У Бельгії, Німеччині та Нідерландах синоптики зафіксували нові температурні рекорди під час другої хвилі аномальної спеки, яка накрила Європу.
- Липнева спека в Європі призвела до того, що лід у Гренландії розтанув такими темпами, яких науковці не очікували побачити протягом наступних 50 років.