Жителі окупованого кримського міста Армянськ продовжують скаржитися на домішки в повітрі та постійні викиди на заводі «Кримський титан».
Як пише «Крим.Реалії», їдкого кислотного запаху, який був при великому викиді на заводі минулого року, зараз жителі не відчувають.
«Викиди невеликими порціями йдуть постійно. У мене вікна квартири стоять вночі на провітрюванні, запах відчувається. Але це не кислота, а щось інше. Позавчора був великий викид, приблизно о пʼятій ранку, у мене за вікном моментально згоріли троянди», — розповіла одна з мешканок міста.
У місті спостерігається вʼянення листя на деревах, а в стічних водах видно плямисті сліди.
Російський «міністр екології» Криму Геннадій Нараєв запевняє, що причин для занепокоєння немає, оскільки концентрація шкідливих речовин у повітрі в межах допустимих норм. Напередодні в Армянську тимчасово зупинили роботу одного з цехів заводу і збільшили подачу води в кислотонакопичувач.
Раніше депутат Держдуми від анексованого Криму Михайло Шеремет запропонував поступово закривати «Кримський титан».
- Наприкінці серпня 2018 року жителі Армянська почали масово скаржитися на погане самопочуття та появу схожого на іржу нальоту на деревах, автомобілях, парканах, дахах, металевих виробах і посуді. «Влада» Криму оголосила про перевищення вмісту сірчистого ангідриду в повітрі на півночі півострова через викиди на хімзаводі «Кримський титан».
- На початку жовтня 2018 року жителі Армянська знову почали скаржитися на те, що в повітрі зʼявилися хімічні речовини, проте російська влада стверджувала, що в місті все гаразд.
- У березні в анексованому Криму зафіксували новий викид хімічних речовин. Про це свідчать дані Кримського управління з гідрометеорології та моніторингу навколишнього середовища.
- Жителі Армянська скаржаться на погане самопочуття і повʼязують це з погіршенням екологічної обстановки в місті. Також вони мають намір через суди вимагати від «влади» компенсацій за шкоду здоровʼю від викидів.