Експрезидента Киргизстану заарештували до кінця серпня та помістили в СІЗО Держкомітету з безпеки

Автор:
Олег Панфілович
Дата:
Експрезидента Киргизстану заарештували до кінця серпня та помістили в СІЗО Держкомітету з безпеки

Штурм резиденції Алмазбека Атамбаєва, 8 серпня 2019 року.

Nezir Aliyev / Anadolu Agency via Getty Images

Колишній президент Киргизстану Алмазбек Атамбаєв заарештований до 26 серпня. Відповідне рішення ухвалив Первомайський районний суд Бішкека, повідомляє киргизька служба «Радіо Свободи».

Його підозрюють у злочині, передбаченому статтями 43 (співучасть у злочині) і 319 (корупція) Кримінального кодексу Киргизстану. Атамбаєва утримуватимуть у слідчому ізоляторі Державного комітету з національної безпеки. У суді уточнили, що колишнього президента заарештували в межах розслідування про незаконне звільнення кримінального авторитета Азіза Батукаєва у 2013 році.

Напередодні Атамбаєв здався владі після двох штурмів його резиденції в селі Кой-Таш поблизу Бішкека. Атамбаєва посадили в конвой з кількох легкових машин та автобусів з військовими, але оскільки на блокпостах у селі відбувалися сутички між правоохоронцями та прихильниками експрезидента, конвой повернувся в резиденцію. Там Атамбаєва вирішили везти кільцевою дорогою в Бішкек, у будівлю МВС. Внаслідок зіткнення силовиків і прихильників Атамбаєва постраждали 52 людини — одна з них загинула, двоє в реанімації.