Пентагон запідозрив Росію і Китай у виготовленні лазерів, здатних знищувати супутники

Автор:
Ольга Матвєєва
Дата:

У новій доповіді Пентагону про небезпеки в космосі йдеться про те, що Китай і Росія розвивають технології, які можуть загрожувати США. До них належать лазерні установки, які зможуть знищувати американські супутники. Про це пише 9news.

«Китай і Росія, зокрема, розробляють різні засоби для використання передбачуваної залежності США від космічних систем та підривання позиції США в космосі», — йдеться в повідомленні Агентства військової розвідки США.

Доповідь називається «Проблеми безпеки в космосі» і розглядає космічні можливості Росії, Китаю, Ірану та Північної Кореї.

Американські супутники відіграють важливу роль у всьому, починаючи від навігації, націлювання зброї та збору розвідувальних даних, включаючи відстеження програми створення ядерної зброї у Північній Кореї та моніторинг військової діяльності Росії та Китаю.

У доповіді детально розглядають різне російське та китайське протисупутникове озброєння, включаючи системи радіоелектронної боротьби, зброї спрямованої енергії і «кінетичні» протисупутникові ракети.

  • НАТО готує оборонні заходи на фоні розриву договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД) між Вашингтоном і Москвою.
  • 1 лютого держсекретар Майкл Помпео оголосив, що США виходять з договору про ракети середньої і малої дальності (ДРСМД) з Росією. Після цього президент Володимир Путін заявив, що Росія теж виходить з договору.
  • Росія в найближчі два роки має намір розробити нові типи ракетного озброєння на тлі розриву ядерного договору.