«Ледь не заснув». Джо Байден пояснив свою втому на дебатах із Трампом

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

Президент США Джо Байден пояснив, чому виглядав втомленим під час теледебатів із конкурентом на майбутніх виборах Дональдом Трампом.

Про це він розповів на передвиборчому заході в Макліні (штат Вірджинія), передають Reuters і Sky News.

Байден сказав, що «ледь не заснув», і загалом пожалкував, що не послухався своїх радників і не перепочив перед дебатами. Він списав утому на свій щільний графік і низку робочих закордонних поїздок на саміти й зустрічі.

«Я вирішив кілька разів облетіти світ, перетнути із сотню часових поясів перед тим, як пішов на дебати. Я не дослухався до команди, потім повернувся і мало не заснув на сцені. Це не виправдання, це пояснення», — розповів американський президент.

Як пише Reuters, у червні Байден відвідав Францію та Італію під час двох окремих поїздок протягом двох тижнів. Після саміту «Великої cімки» (G7) в Італії він вночі вилетів до США, щоб взяти участь у зборі коштів у Лос-Анджелесі перед поверненням до Вашингтона наступного дня. Потім він провів шість днів у Кемп-Девіді, готуючись до дебатів 27 червня.

  • Чергові президентські вибори в США відбудуться 5 листопада 2024 року. Це будуть 60-ті в історії країни президентські вибори, на яких мають обрати 47-го президента США. Експрезидент США, мільярдер Дональд Трамп і чинний президент Джо Байден отримали необхідну кількість голосів делегатів для висування в президенти США. Ні Трамп, ні Байден офіційно не стануть кандидатами від партій доти, доки національні зʼїзди не проголосують цього літа за їхнє обрання.
  • 27 червня 2024 року Байден і Трамп провели теледебати, які перший фактично програв. 81-річного Байдена в цілому підвело здоровʼя. Низка медіа після цього писали, що попри критику і прогнози родина Джо Байдена переконала його не залишати президентські перегони.
  • 3 червня CNN написало, що частина лідерів Демократичної партії США хочуть, щоб Джо Байден знявся з виборів президента після невдалих дебатів. Публічно із закликом виступив член Палати представників Ллойд Доггет. Це перший такий випадок у Демократичній партії. CNN пише, що подібні настрої має частина лідерів Демпартії в Конгресі, але вони хочуть дати Байдену можливість самому ухвалити рішення.