CNN: Частина лідерів Демократичної партії США хочуть, щоб Байден знявся з виборів президента

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

Серед провідних представників Демократичної партії США все більше шириться думка, що Джо Байден має зняти свою кандидатуру і не брати участі у виборах американського лідера.

Про це пише CNN, який поспілкувався з більш як двома десятками чинних і колишніх чиновників від Демократичної партії, а також донорами та союзниками Байдена.

Вагому заяву зробив конгресмен-демократ Ллойд Доггет — він закликав Байдена зняти свою кандидатуру після невдалих теледебатів з Дональдом Трампом — представником від Республіканської партії, що невдовзі має висунути його кандидатуру на вибори.

Ще один депутат-демократ на умовах анонімності сказав, що в Палаті представників серед однопартійців Байдена зростає стурбованість щодо здатності чинного лідера США перемагати. «Ми хочемо дати йому можливість ухвалити рішення [піти], але ми будемо дедалі голосніше висловлювати наші занепокоєння, якщо він цього не зробить», — сказав він.

Подібні думки висловили й інші представники Демократичної партії.

Очікується, що в середу, 3 липня, Байден зустрінеться губернаторами-демократами та лідерами Конгресу. Вочевидь, там буде підніматися питання подальшої долі Байдена.

  • Чергові президентські вибори в США відбудуться 5 листопада 2024 року. Це будуть 60-ті в історії країни президентські вибори, на яких мають обрати 47-го президента США. Експрезидент США, мільярдер Дональд Трамп і чинний президент Джо Байден отримали необхідну кількість голосів делегатів для висування в президенти США. Ні Трамп, ні Байден офіційно не стануть кандидатами від партій доти, доки національні зʼїзди не проголосують цього літа за їхнє обрання.
  • 27 червня 2024 року Байден і Трамп провели теледебати, які перший фактично програв. 81-річного Байдена в цілому підвело здоровʼя. Низка медіа після цього писали, що попри критику і прогнози родина Джо Байдена переконала його не залишати президентські перегони.