Rheinmetall інвестує понад €180 млн в завод з виробництва боєприпасів у Литві

Автор:
Оля Березюк
Дата:

Німецький оборонний концерн Rheinmetall інвестує понад €180 мільйонів у будівництво заводу з виробництва боєприпасів у Литві.

Про це повідомляє Міністерство економіки та інновацій Литви.

Відповідну інвестиційну угоду підписали міністерка економіки та інновацій Литви Аушріне Армонайте і представники Rheinmetall.

«Це допоможе забезпечити безперебійний доступ до необхідної зброї та боєприпасів, оскільки ми самі вироблятимемо продукти, необхідні для захисту Європи. Після інвестування понад €180 млн, очікується також, що нова фабрика створить щонайменше 150 нових робочих місць», — зазначила Армонайте.

Очікується, що новий завод вироблятиме десятки тисяч боєприпасів на рік.

Проєкту надали статус державного значення та ставку податку на прибуток підприємств 0% на строк до 20 років. Його конкретне місце розташування буде оголошено протягом найближчих тижнів.

Заступник міністра транспорту і комунікацій Юліус Скачкаускас минулого тижня казав, що будівництво заводу Rheinmetall має розпочатися в жовтні, пише LRT.

  • В середині квітня Литва підписала з Rheinmetall меморандум про наміри щодо будівництва заводу з виробництва боєприпасів у країні.
  • Нове підприємство є частиною багаторічної стратегії Rheinmetall, що планує до 2027 року всіма своїми потужностями сягнути ланки виробництва у понад мільйон артилерійських боєприпасів.
  • До кінця 2024 року компанія має виготовити 700 тисяч боєприпасів. Вихід на показник у мільйон снарядів мають забезпечити нові виробничі потужності в Німеччині, Україні та Литві. Новими заводами концерн хоче покрити потреби, зокрема й Збройних сил України.