Фонд держмайна продав на аукціоні житло російського олігарха Шелкова та колаборанта Сальдо

Автор:
Софія Телішевська
Дата:

В Україні відбулися перші успішні аукціони з продажу санкційного майна. Фонд держмайна продав житло російського олігарха Михайла Шелкова та колаборанта Володимира Сальдо в Одесі.

Про це повідомив глава Фонду державного майна Віталій Коваль.

Чотирикімнатна квартира Михайла Шелкова площею 175,5 кв. м пішла з молотка за 4 млн грн. За неї боролися двоє учасників, а за квартиру Сальдо — девʼять. Фінальна пропозиція склала 2,9 млн грн, і надійшла вона від приватної особи — Тимошенка Радіона Івановича. Зазначимо, що людина точно з такими ж ініціалами є заступником начальника Генштабу ЗСУ.

Після завершення аукціонів Фонд держмайна має провести перевірку заяв переможців, доданих документів та інформації про них. Якщо вони дотрималися вимог законодавства, протягом 10 робочих днів переможці та ФДМУ мають підписати протоколи про результати електронних аукціонів, а потім протягом 30 робочих днів — укласти договір купівлі-продажу та опублікувати його. Після цього у переможців буде ще 30 днів для оплати придбаних активів.

Віталій Коваль зазначив, що потому сплачені кошти підуть до Фонду ліквідації наслідків збройної агресії рф.

«Загалом у Фонді держмайна України сьогодні в опрацюванні 753 одиниці санкційного майна. Це квартири та будинки, підприємства та заводи, нежитлові приміщення, автомобілі і навіть паркомісця. Кожен актив ворогів України ми активно готуємо до реалізації: знімаємо арешти, приводимо у відповідність документацію, проводимо реєстраційні дії тощо», — додав очільник Фонду.

  • Володимир Сальдо — колишній депутат Херсонської міської ради. Після повномасштабного російського вторгнення перейшов на бік окупантів, які призначили його головою окупаційної адміністрації Херсону, у червні 2022 року він отримав російське громадянство. Проти Сальдо санкції ввели ЄС, США, Велика Британія, Канада, Швейцарія, Австралія, Японія, Нова Зеландія й Україна. В Україні він у розшуку з грудня 2022 року.
  • 5 жовтня 2022 року путін призначив Сальдо окупаційним «виконувачем обовʼязків губернатора Херсонської області».
  • Основні активи Сальдо, його колишньої дружини та доньки в серпні стягнули в дохід України. 8 листопада 2023 року Україна через державну зраду заочно засудила Сальдо до 15 років вʼязниці.