Уряд Німеччини почав шукати у союзників додаткові системи ППО для України

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

Уряд Німеччини виступив з ініціативою посилити українську протиповітряну оборону.

Про це повідомляє Tagesschau.

Міністр закордонних справ Анналена Бербок і міністр оборони Борис Пісторіус звʼязалися з партнерами по НАТО і ЄС, щоб якнайшвидше знайти нові системи противітряної оборони для України. Також вони звернулися до третіх країн, але не розкрили, до яких саме.

Речник МЗС заявив, що метою ініціативи є якнайшвидше віднайти доступні системи ППО та негайно їх поставити Україні.

  • Влада України кілька тижнів поспіль закликає союзників допомогти із системами ППО і боєприпасами до них. У військ виник дефіцит, через який російські ракетні та дронові атаки почали пробивати оборону.
  • 13 квітня Німеччина оголосила, що передасть Україні ще одну пускову установку Patriot і боєприпаси до наявних систем ППО.
  • Президент Зеленський 16 квітня казав про значну нестачу ППО і відповідних ракет. Як приклад він навів ракетний удар по Трипільській ТЕС — її атакували 11 ракет, сім з них Україна змогла знищити, а чотири влучили в ціль просто тому, що в ППО закінчились ракети.
  • Київ дасть запит на скликання засідання Ради Україна — НАТО, щоб порушити тему передачі систем ППО і боєприпасів до них.
  • На спецсаміті ЄС 17—18 квітня також обговорять посилення ППО України. Голова Євроради Шарль Мішель в офіційному запрошенні закликав голів держав й урядів терміново активізувати військову допомогу. До саміту по відеозвʼязку приєднається і президент України Володимир Зеленський. Як пише DW, очікується, що як у кулуарах, так і на самому засіданні обговорюватимуть надання ЗРК Patriot.