Уряд Німеччини постачає Україні близько 400 генераторів на тлі російських атак на українську енергетичну інфраструктуру.
Про це повідомило посольство Німеччини в Україні.
«Нещодавні російські авіаудари зруйнували та пошкодили електростанції в Україні. Мільйони людей, особливо в Сумах і Харкові, залишилися тимчасово без електрики. Уряд Німеччини постачає близько 400 генераторів, аби зміцнити Україну в боротьбі з російською агресією», — написали в посольстві.
Напередодні у Євросоюзі заявили, що Австрія, Німеччина, Швеція та Нідерланди екстрено нададуть Україні 157 електрогенераторів. Крім того, ЄС також передасть 10 генераторів високої потужності з власних стратегічних запасів. Кожен з таких генераторів, які Україні передають європейські партнери, здатний забезпечити електроенергією, наприклад, цілу лікарню в надзвичайній ситуації.
Атаки на українську енергетику
22 березня російські окупанти вчинили найбільшу від початку повномасштабного вторгнення комбіновану атаку на українську енергосистему. У Харкові стався блекаут. Окупанти запустили по Україні понад 60 безпілотників і майже 90 ракет різних типів. Серед іншого окупанти вдарили по Дніпровській ГЕС, але загрози прориву греблі немає. Обидві станції, які входять до складу ДніпроГЕС (ГЕС-1 і ГЕС-2), припинили роботу, водночас ГЕС-2 зазнала критичних пошкоджень.
У результаті атаки на Дніпропетровщині, Одещині та Донеччині вводили екстрені та стабілізаційні відключення світла.
У ніч на 29 березня росія завдала потужного ракетного авіаційного удару по обʼєктах паливно-енергетичного сектора України. Повітряні сили ЗСУ повідомили, що ворог застосував різні типи ракет і ударні дрони, загалом — 99 засобів повітряного нападу. Тоді пошкодило енергоінфраструктуру в Дніпропетровській, Вінницькій, Івано-Франківській, Львівській, Черкаській та Чернівецькій областях. Цілями окупантів також були Канівська і Дністровська гідроелектростанції, що розташовані в Черкаській і Чернівецькій областях.
- Уряд Данії днями оголосив, що країна виділить приблизно $5,8 мільйона (40 мільйонів данських крон) на відновлення української енергосистеми, що постраждала від російських атак.