З 2 квітня українці зможуть подати заяви до Реєстру збитків, завданих війною

Автор:
Олександра Опанасенко
Дата:

З 2 квітня українці зможуть подати заяви до Реєстру збитків, завданих російським вторгненням в Україну (RD4U).

Про це повідомляє пресслужба Реєстру.

Рада RD4U вирішила відкрити Реєстр для подання заяв, доказів і повʼязаної інформації після того, як переконалась у наявності необхідної формальної та технічної бази. Відкриття Реєстру пройде в Гаазі.

Початковий запуск 2 квітня зосередять на одній критично важливій категорії — пошкодження чи руйнування житла. Очікується, що в цій категорії подадуть 300—600 тисяч заяв. Невдовзі Реєстр планує відкрити додаткові категорії, зокрема для заяв від людей, які найбільше постраждали від війни, а також щодо пошкодження або руйнування обʼєктів критичної інфраструктури України. Згодом завпровадять інші категорії.

Поетапний підхід дозволить Реєстру організувати ефективне подання заяв, а також підготуватися до їхньої швидкої обробки.

Заяви до Реєстру подаватимуть через український застосунок «Дія» — це простий, доступний та безпечний спосіб. Крім того, це полегшить процес збору доказів, що додаватимуть до заяв.

Як працюватиме Реєстр збитків

Фактично реєстр є базою даних доказів збитків, руйнувань і втрат, яких завдало російське вторгнення українській державі та всім фізичним і юридичним особам. Він стане частиною механізму компенсації, який допоможе стягнути з росії відшкодування відповідно до міжнародного права, зокрема за рахунок російських активів.

Реєстр збиратиме заяви на компенсації та докази щодо кожної з них. Далі сформують Компенсаційну раду, що розглядатиме подані заявки, а також Компенсаційний фонд, з якого і виплачуватимуть відшкодування. Днями офіс Реєстру збитків відкрили в Києві.