Після атаки на ДніпроГЕС у річку Дніпро витекли нафтопродукти

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

Після ракетного удару по гідроелектростанції ДніпроГЕС у Запоріжжі стався масштабний витік нафтопродуктів у річку Дніпро.

Про це повідомляє Державна екоінспекція Південного округу.

«Внаслідок влучання в Дніпровську ГЕС зафіксовано засмічення ґрунтів, витік нафтопродуктів у водний обʼєкт р. Дніпро, фахівцями Інспекції відібрані проби води з метою лабораторного дослідження», — йдеться в повідомленні служби.

Інспектори відібрали проби ґрунту і води для проведення лабораторних досліджень. Результати передадуть правоохоронцям.

Скільки саме нафтопродуктів потрапило у воду, поки невідомо.

Раніше директор «Укргідроенерго» Ігор Сирота розповів, що у ДніпроГЕС було два прямих влучання — в ГЕС-1 і ГЕС-2. Невідомо, чи вдасться відновити ГЕС-2, вона пошкоджена серйозно. Одна з ракет влучила в опору, розбиті підкранові балки. Доведеться відновлювати повністю машинний зал і електричне обладнання. Масштаби наслідків будуть зрозумілі протягом дня.

  • Росіяни в ніч на 22 березня масовано атакували енергетику України. Окупанти влучили в найбільшу гідроелектростанцію — ДніпроГЕС (Запоріжжя). Запорізька АЕС втратила одну лінію живлення, пошкоджено обладнання теплоелектростанцій. Були удари по обʼєктах енергетики в Харкові, Сумській, Дніпропетровській, Полтавській, Львівській, Івано-Франківській, Хмельницькій, Вінницькій та Одеській областях.
  • За словами міністра енергетики Германа Галущенка, це наймасштабніша російська атака на українську енергосистему за останній час, мета якої «спробувати знову, як і минулого року, викликати масштабний збій у роботі».
  • Загалом цієї ночі окупанти запустили по Україні 151 ракету і дрон-камікадзе. ППО збила 55 дронів Shahed і 37 ракет, з яких 35 крилатих ракет Х-101/Х-555 і дві авіаційні ракети Х-59.
  • У Запоріжжі та Хмельницькому загинули троє людей. Більш як 10 поранені.