ГУР: У Сирії тренують російських операторів дронів іранського виробництва

Автор:
Ліза Бровко
Дата:

На сирійському аеродромі Шайрат готують російських операторів дронів для війни проти України.

Про це повідомило Головне управління розвідки.

Навчають росіян «Ліванська поліція Хезболли» та «Іранська революційна гвардія» (КВІР) на території сирійського військового аеродрому Шайрат.

Курс передбачає опанування БпЛА Shahed-136 та Ababil-3 іранського виробництва та дистанційно керованого літака Raad.

Військові навчання для окупантів очолив один із командирів «Хезболли» Камаль Абу Садік. Його спеціалізація — виготовлення та обслуговування безпілотників.

З росіянами разом також тренуються сирійські найманці, яких росія планує залучити до війни проти України як операторів БПЛА.

  • Кілька днів тому ГУР повідомляло, що росія вербує сирійських найманців до своєї армії, пропонуючи «високооплачувану роботу». Рекрутинг чоловіків у Сирії проводять через турфірми.
  • Це не вперше, коли росія залучає іноземців до війни з Україною обманним шляхом — наприклад, пропонуючи роботу. Такі випадки почастішали наприкінці минулого року. Тоді росія, зокрема, скористалася міграційною кризою на кордоні з Фінляндією та почала вербувати до своєї армії іноземців, затриманих під час зачистки фінського кордону. У слідчих ізоляторах їм роздавали документи російською мовою, якої вони не розуміли, — нібито пропозицію підзаробити. Побоюючись депортації, багато хто підписував пропозицію, після цього їх відправляли воювати в Україну.
  • Також росія наймала на війну громадян Непалу. За даними уряду країни, до війська рф потрапили 200 непальців. Вони задіяні у війні. Шестеро непальців вже загинули, а один потрапив в український полон.
  • У полон до ЗСУ потрапляв і громадянин Сомалі. Він прямо сказав, що є найманцем.