Непал вимагає від росії припинити вербувати його громадян на війну проти України

Автор:
Ліза Бровко
Дата:

Уряд Непалу закликав росію не вербувати його громадян до російської армії та негайно відправляти будь-якого непальського солдата, який туди потрапив, назад на батьківщину. Це сталося після повідомлення про те, що шестеро непальців загинули на службі у війську рф.

Про це пише Reuters.

Непал вимагає від рф повернути тіла загиблих і виплатити компенсації їхнім родинам. Водночас країна намагається повернути з російського війська від 150 до 200 непальців, яких завербували на війну проти України.

Також тривають дипломатичні заходи, щоб звільнити з українського полону одного громадянина Непалу, який потрапив туди як солдат російської армії.

Непал закликає своїх громадян не вступати в армію жодної з країн, у яких іде війна або які ведуть війну.

Напередодні український журналіст Андрій Цаплієнко опублікував відео з полоненим непальцем, який воював проти України. Чоловіку 22 роки, він навчався в російському виші. Його хотіли відправити назад до Непалу, бо він не міг сплачувати за навчання, але він не захотів виїжджати. На відео полонений каже, що в нього не було іншого вибору, як піти в армію рф. Чоловіку пообіцяли 195 тисяч рублів, проте заплатили лише 4 тисячі.

  • На Кубі викрили схему вербування найманців для війни в Україні на боці окупантів. Кубинська влада заарештувала 17 людей, повʼязаних із мережею торговців людьми, які заманювали молодих кубинських чоловіків воювати на боці росії.
  • За даними BBC, росія також вербує сербів — їх оформлюють у Підмосковʼї та зараховують до 106 дивізії Повітрянодесантних військ. До цього рф залучила сина колишнього президента Югославії Мілошевича.