Китайська компанія Sinopharm заявила про 79% ефективності своєї вакцини від коронавірусу. Проте підтверджень цьому не надала
- Автор:
- Дмитро Мрачник
- Дата:
qimono / Pixabay
Китайська фармацевтична компанія Sinopharm оприлюднила проміжні результати фінального етапу дослідження вакцини від коронавірусу — вона має 79% ефективності. Цей результат задовольняє мінімальні вимоги до вакцин для схвалення китайським урядом, проте документальних підтверджень висновків досі немає у відкритому доступі, повідомляє Financial Times.
Раніше в грудні цю ж розробку схвалили Бахрейн і ОАЕ — за даними урядів цих держав, вакцина продемонструвала ефективність у 86%, проте жодних деталей так і не опублікували, а у державній Sinopharm відмовилися від коментарів.
Брак прозорості щодо даних досліджень та державних схвалень китайських вакцин призвели до питання, чи дотримується Китай міжнародних стандартів розробки. На думку деяких експертів, розбіжності у висновках про ефективність вакцини Sinopharm викликані незалежністю випробовувань у різних країнах.
Компанія розробляє дві вакцини, що мають аналогічний принцип дії — обидві базуються на інактивованому коронавірусі, що після введення в організм викликає імунну реакцію. Саме ці вакцини є головними претендентами на розповсюдження як у Китаї, так і в країнах, що розвиваються.
Понад мільйон китайців уже прищепили розробками Sinopharm в рамках програми з надзвичайного використання вакцин. Уряд планує прищепити цієї зими ще більше людей, що перебувають у зоні ризику.
Якщо остаточні результати третього етапу дослідження підтвердить ефективність, Sinopharm планує виробити мільярд доз до кінця 2021 року. На відміну від технологічно просунутих мРНК-вакцин Pfizer і Moderna, розробки Sinopharm не потребують наднизьких температур для транспортування.
- Китай продовжує поширювати свої вакцини від коронавірусу до завершення клінічних випробувань — наразі один з підрозділів державного підприємства Sinopharm роздає препарат студентам, які їдуть за кордон. Такі дії пов’язують із кампанією чиновників щодо підвищення довіри населення до вітчизняних вакцин.
- Усі країни-члени Європейського Союзу отримали вакцину від коронавірусу. Щеплення почнуть робити в неділю, 27 грудня.
- Технологія двох вакцин від коронавірусу, які розробляють американські компанії Moderna і Pfizer, може не тільки допомогти в боротьбі з пандемією, але й пришвидшити розробку засобів проти онкологічних, серцево-судинних і багатьох інфекційних захворювань.
- Країни, що розвиваються, ставлять на вакцину від коронавірусу AstraZeneca. Наразі її схвалили у Великій Британії, в той час як Євросоюз не вважає її достатньо якісною. Ця вакцина коштуватиме в кілька разів дешевше за технологічно більш просунутої розробки Pfizer і Moderna. Наразі міністр охорони здоровʼя України заявив, що, найімовірніше, Україна отримає вакцини саме від AstraZeneca.
- Поширення вакцин від коронавірусу не скасує необхідності носити маски. Обмеження можуть знадобитися щонайменше протягом року.
- Багатші країни замовили більшу частину вакцин. Іншим, а також Україні, у найближчий час може не вистачити.
- Компанія BioNTech, яка розробила вакцину від коронавірусу спільно із Pfizer, обіцяє протягом шести тижнів вдосконалити свою розробку для захисту від нового штаму коронавірусу, виявленого у Великій Британії, якщо поточна версія вакцини не буде працювати.
- Міжнародна біотехнологічна компанія Novavax почала третю фазу випробувань своєї експериментальної вакцини від коронавірусу в США та у Мексиці.