Партія угорців на знак протесту залишила першу сесію Закарпатської облради
- Автор:
- Вікторія Мартинюк
- Дата:
Скриншот з відео
Фракція КМКС — Партії угорців України — у повному складі на знак протесту залишила першу сесію нового складу Закарпатської обласної ради, яка проходить 7 грудня в Ужгороді. Про це повідомляє «Радіо Свобода».
Депутат Йосип Борто оголосив про рішення фракції і назвав причини. Після його виступу депутати одразу покинули залу.
«Через дії СБУ та на базі безпідставних звинувачень представників Партії угорців, через наміри залякати угорців Закарпаття, на знак протесту і засудження того, що відбувається, фракція участі у виборах керівництва обласної ради не братиме », — заявив Борто.
За його словами, в інших засіданнях облради депутати планують брати участь. Лідер партії Василь Брензович, який очолював виборчий список політсили, на сесії взагалі не зареєструвався.
На виборах до Закарпатської облради Партія угорців набрала 11,6% голосів і отримала вісім мандатів з 64.
- Останні місяці й без того напружені взаємини Угорщини та України тільки погіршуються. У жовтні держсекретар Угорщини з питань національної політики під час візиту на Закарпаття агітував місцевих жителів голосувати за Партію угорців. У день виборів в Україні агітацією займався й голова угорського МЗС. Україна назвала це прямим втручанням і вручила послу ноту протесту.
- 21 листопада під час присяги депутати Сюртівської сільської ОТГ виконали національний гімн Угорщини — за ініціативи голови ОТГ. Посольство Угорщини заявило, що депутати співали «молитву». МЗС викликало угорського посла.
- Згодом у мережі зʼявилося відео з погрозами українцям угорського походження. Голова МВС заявив, що екстремістів знайдуть і покарають. У «Правому секторі» наголосили, що не мають стосунку до цього відео.
- 30 листопада в Закарпатській області СБУ провела обшуки у представника одного з місцевих благодійних фондів через можливе втручання у внутрішньополітичну ситуацію в країні на користь Угорщини. На обшуки відреагували в МЗС Угорщини та викликали посла України. А у правлячій партії Угорщини «Фідес» обшуки назвали «громадянською війною».