Тихановська кличе Францію у посередники для вирішення кризи в Білорусі
- Автор:
- Вікторія Мартинюк
- Дата:
Страна Для Жизни
Кандидатка у президенти Білорусі Світлана Тихановська хоче, щоб Франція взяла на себе функції посередника для вирішення ситуації в Білорусі. Про це вона заявила в інтерв’ю французькій газеті Le Figaro.
«Ми б хотіли, щоб Франція розпочала діалог і грала роль посередника для виходу з цієї кризи», — наголосила Тихановська.
При цьому вона додала, що поки не знає, чи буде в неї можливість зустрітися з президентом Франції Емманюелем Макроном під час його візиту до Литви наприкінці вересня. «Президенту Макрону потрібно говорити голосніше. Ми очікуємо від нього багато чого», — наголосила опозиціонерка.
Також Тихановська в інтерв’ю прокоментувала заяви самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка про намір провести реформу Конституції. На її думку, це лише спроба виграти час.
«Про це не може бути й мови. Якби Лукашенко справді хотів провести реформу Конституції, то думати про це потрібно було раніше. У цьому випадку це просто спосіб виграти час. Білоруси більше не хочуть бачити при владі цей режим», — зазначила вона.
Опозиціонерка вкотре висловила жаль через підтримку президентом Росії Володимиром Путіним саме Лукашенка: «Ми щиро шкодуємо, що президент Путін вирішив підтримати диктатора, проти якого виступає білоруський народ».
Тихановська згадала і про таємну «інавгурацію» Лукашенка, зазначивши, що він боїться свого народу і церемонію навіть не транслювали по телебаченню. «Вони [білоруси] більше не довіряють йому, вони більше не бачать у ньому свого президента», — підкреслила опозиціонерка.
Нагадаємо, раніше Тихановська заявила, що опозиція буде розглядати Росію як учасника процесу переговорів, якщо політичну кризу в Білорусі не вдасться вирішити без міжнародної допомоги.
- У Білорусі з 9 серпня тривають протести проти переобрання президентом Олександра Лукашенка. Правоохоронці вбили кількох протестувальників, побили сотні і затримали тисячі людей. Білоруси вимагають перевиборів, звільнення всіх політичних вʼязнів, покарання для силовиків і, найголовніше, відставки Лукашенка.
- 23 вересня Олександр Лукашенко влаштував власну інавгурацію на посаду президента Білорусі в Палаці незалежності в Мінську. На церемонії він заявив, що вступає на посаду «з особливим почуттям гордості за білорусів». Уперше в історії країни про інавгурацію не повідомляли заздалегідь на офіційному рівні. Після «інавгурації» опозиція закликала білорусів приєднатися до безстрокової акції непокори.
- Деякі європейські країни заявили, що не визнають ані результатів президентських виборів у Білорусі, ані Лукашенка на посаді президента. У Євросоюзі також заявили, що не визнають легітимність Лукашенка і переглянуть свої відносини з Білоруссю.
- Сам же Лукашенко заявив, що за законом Білорусь не зобов’язана попереджати про інавгурацію інші країни.