Колишній друг Путіна Сергій Пугачов дав пʼятигодинне інтервʼю Дмитру Гордону. АААА! Та хто взагалі пʼять годин дивитиметься? Ми. Ось головне у двох абзацах

Автори:
Євген Спірін, Сергій Пивоваров
Дата:
Колишній друг Путіна Сергій Пугачов дав пʼятигодинне інтервʼю Дмитру Гордону. АААА! Та хто взагалі пʼять годин дивитиметься? Ми. Ось головне у двох абзацах

Дмитро Гордон взяв інтервʼю у колишнього російського банкіра, радника першого президента Російської Федерації Бориса Єльцина, колишнього друга Володимира Путіна, інвестора Сергія Пугачова. Інтервʼю тривало пʼять з половиною годин. За цей час Пугачов встиг розповісти про Олега Сосковця

Перший заступник голови уряду Російської Федерації. Курирував 14 міністерств. У 1996 році відсторонений від посади через скандал із хабарем.
, Олександра Коржакова
Начальник служби безпеки першого президента РФ Бориса Єльцина.
, Бориса Березовського
Олігарх, медіамагнат, один з тих, хто просував Путіна на посаду президента. Убитий у 2013 році.
, Володимира Гусинського
Медіамагнат. Засновник телекомпаній «НТВ», «ТНТ», газети «Сегодня» і «7 дней». Утік з Росії у 2000 році.
, Петра Авена
Олігарх, ексміністр зі звʼязків з індустріально розвиненими країнами в уряді Бориса Єльцина.
, Сергія Степашина
Глава уряду Росії протягом 82 днів у 1999 році.
, Євгенія Примакова
Голова уряду РФ, міністр закордонних справ РФ з 1998 по 1999 рік.
, Анатолія Чубайса
Один з ідеологів і керівників економічних реформ в Росії 1990-х років і реформи російської електроенергетичної системи в 2000-х роках.
, Олександра Лівшиця
Один з перших олігархів, спеціалізувався на алюмінії.
, Анатолія Собчака
Мер Санкт-Петербурга у 1990-і, керівник Володимира Путіна.
, Юрія Лужкова
Колишній мер Москви.
, Юрія Скуратова
Колишній генеральний прокурор РФ. Його зняли з посади в 1999 році після скандалу з оприлюдненням відео, на якому Скуратов разом з секс-працівницями відпочиває в сауні.
. Хто це? Добре, що ви не знаєте, а якщо знали й забули — ще краще. У багатогодинному інтервʼю Пугачова Гордону лише кілька хвилин приділили Україні. Пугачов розповів, як президент РФ Володимир Путін вкладав гроші у виборчу кампанію експрезидента Віктора Януковича в 2004 році. Дмитро Гордон не спитав Пугачова про війну в Чечні, про теракти в Беслані
Першого вересня 2004 року чеченські бойовики захопили понад тисячу заручників у школі № 1 міста Беслана в Північній Осетії. Під час штурму школи російськими силовиками 3 вересня загинули понад 300 осіб, більшість з них — діти.
, про захоплення Норд-Осту
Захоплення чеченськими бойовиками 916 осіб у будівлі Театрального центру на Дубровці в Москві під час мюзиклу «Норд-Ост» 23—26 жовтня 2002 року. Російські силовики застосували нервово-паралітичний газ, в результаті загинули всі 40 бойовиків і понад 130 заручників.
, про вибухи будинків, про те, як Росія напала на Грузію і потім на Україну. За всі пʼять годин Дмитро Гордон пожартував тільки один раз. Пугачов сказав, що Путін у вільний час займається дзюдо, Гордон відповів: «Дзю-після?» Головний редактор «Бабеля» Євген Спірін і оглядач Сергій Пивоваров подивилися всі пʼять з половиною годин інтервʼю і, перемагаючи біль у голові, умістили все важливе в два абзаци.

[У 1996 році] було зрозуміло, що [Борис] Єльцин

Перший президент Російської Федерації, спочатку переміг на виборах у 1991 році, потім у 1996-му. 31 грудня 1999 року Борис Єльцин оголосив про дострокову відставку з посади президента.
ненадовго [буде президентом РФ] і він не хороший. Але, крім комуністів
Єдині вибори в історії Російської Федерації, у 1996 році, коли був другий тур. У ньому Борис Єльцин переміг лідера КПРФ Геннадія Зюганова з різницею у понад 10 відсотків. З цими виборами повʼязано кілька скандалів через чорний піар, підкуп, фальсифікації та інші порушення.
[не було претендентів на перемогу]. Ми боялися комуністів. Боялися не гроші втратити, а що «червоні прийдуть і всіх нас перевішають». [З Володимиром Путіним] ми познайомилися в Ленінграді, коли він був заступником [Анатолія] Собчака
Перший мер Санкт-Петербурга в РФ, помер у 2000 році. За часів Собчака у ролі радника починав свою карʼєру Володимир Путін.
. Десь у 1992 році. З 1996 року ми спілкувалися з Путіним майже щодня. Понад 10 років [щільного щоденного спілкування]. Разом справляли свята, дні народження. Дні народження були похмурими і нудними. Пізніше Путін жив на дачі [Лаврентія] Берії
Соратник Сталіна, керівник органів держбезпеки, керівник атомної програми СРСР. Організатор масових репресій і депортацій народів, зокрема і кримських татар у 1944 році. Розстріляний в 1953 році.
. Ми грали на більярді, і Путін сказав: «Чи могли ми подумати, що гратимемо на більярді, на якому грав Берія?» У 1999 році Єльцин не приходив
До цього моменту Єльцин переніс інсульт, згодом офіційною причиною його дострокової відставки буде стан здоровʼя.
до тями, і ніхто не приходив до Єльцина. У Кремлі було все сумно, а Росія керувала сама собою. Я [порадив призначити Путіна премʼєром, а потім зробити президентом]. Путін хотів виїхати з Росії, купити будинок. Думав про Іспанію. Президентом Путін ставати не хотів. І сказав: «Максимум на два роки, більше не розраховуйте». Путін не пʼє [алкоголь]. У нього немає друзів. Він нікому не довіряє, дружині
Людмила Путіна (Шкребньова) — єдина офіційна дружина Володимира Путіна, з яким вона прожила у шлюбі близько 30 років. Вони розлучилися приблизно у 2013—2014 році. Мають двох доньок — Марію і Катерину.
не довіряв. Щось приховує, темнить. Ніколи не декларував, що він збирається робити і куди веде країну. Путін слабкий, невпевнений у собі, досить ледачий, любить поспати, любить комфорт, дуже заздрісний, неосвічений, не любить читати.

Путін витратив величезні гроші на передвиборчу кампанію Віктора Януковича

На президентських виборах 2004 року в другому турі протистояв Віктору Ющенку і переміг, згідно з першими результатами ЦВК. Але після переголосування, призначеного Верховним судом на тлі масових протестів, відомих як Помаранчева революція, президентом став Ющенко.
[в 2004 році]. З «Газпрому»
Російська газова монополія, найбільша корпорація Російської Федерації і одна з найбільших у світі, на 50 відсотків належить державі.
, наймав «політтехнологів», платив артистам
Під час президентської кампанії 2004 року в Україні в турне на підтримку Віктора Януковича брали участь Ані Лорак, Ірина Білик, Наталя Могилевська, Олена Вінницька, Віктор Павлік, Каріна Плай, Асія Ахат, групи «Скрябін», «Грін Грей» та інші виконавці. За півтора місяця вони обʼїздили 30 міст.
[за виступи на підтримку Януковича]. Гроші роздерибанили, Януковича не обрав народ. Але для Путіна такого слова «народ» — немає. Він думав, що якщо Янукович не переміг, то або гроші вкрали, або щось пішло не так. Я їхав до Путіна, по радіо сказали, що [Віктор] Ющенко виграв [президентські вибори]. Приїхав до Путіна, кажу: «Ну, що, обрали клоуна, Януковича?» Путін сказав
Після перемоги Віктора Ющенка на повторному голосуванні на президентських виборах 2004 року Росія спочатку підвищила для України ціни на поставку газу, потім від неї лунали звинувачення, що Україна вчиняє «несанкціонований відбір газу». Тиск припинився у 2006 році, за часів уряду премʼєра Віктора Януковича.
: «Завтра виборчком України оголосить його президентом». Тоді Україна Путіна і зачепила. Путін ставиться до України, як до Тамбовської області. Українські президенти для нього як губернатори [Російської Федерації]. Неначе помилково вони називаються президентами, а не губернаторами. Крим, звісно, український. Не впевнений, що за нашого життя [Україна поверне Крим і Донбас].