Перші українці в Канаді з’являються ще на початку ХІХ століття. Але масова міграція українців розпочалася з 1891 року, коли 19 вересня (7 вересня за старим стилем), після 22 днів подорожі на пароплаві «Орегон» до Канади прибули вихідці з прикарпатського села Небилів Іван Пилипів і Василь Єлиняк (за різними джерелами — Єленяк чи Ілиняк). Зважились вони на таку заокеанську авантюру через чутки про «дармову землю» — тоді у Канаді за 10 доларів можна було отримати до 65 гектарів.
Згодом Пилипів і Єлиняк стали заможними фермерами і заснували найбільше поселення українців у Канаді в Една-Стар, нині це місто Чіпман у канадській провінції Альберта. А Єлиняк згодом став мером Чіпмана.
Масштабний потік переселенців з Галичини, Буковини, Лемківщини та Закарпаття до Канади прийшовся на другу половину 1890-х. До цього доклав зусиль львівський агроном Йосип Олеськів, який розгорнув справжню агіткампанію: друкував брошури, статті та рекламні оголошення в газетах, об’їжджав українські міста і села з лекціями. І з 1896 року українці вже цілими групами відправляються до Канади.
Перша хвиля імміграції тривала до 1914 року — до початку Першої світової війни. Близько 170 тисяч українців заселили цілинні землі у провінціях Манітоба, Саскачеван, Альберта, Квебек. Вони працювали в полі з весни до осені, а на зиму відправлялися на заробітки в міста. Згодом українців у Канаді почали називати Uke (Юкі) та навіть розрізняти за місцевістю походження. Так, наприклад, серед канадців узвичаївся термін «галішинз» (Galicians).
Вже до 1920-х у Канаді зʼявились міста та селища з дубльованими назвами регіонів, міст та селищ України. У таких поселеннях українці зводили власні церкви, школи та навіть інститути.
Друга хвиля міграції українців до Канади тривала з 1920-х до початку Другої світової війни у 1939 році, третя — з 1947 по 1960-ті, четверта почалася з 1989 року.
Серед видатних канадців сотні відомих політиків, спортсменів, митців, науковців та бізнесменів, які мають українське коріння.
Говорячи про етнічних українців, які досягли успіху на політичній арені Канади, можна пригадати Вільяма Гавриляка, який тричі був обраний мером міста Едмонтон, чинного прем’єр-міністра провінції Альберта Едварда Стельмаха, а також Романа Гнатишина, який у 1990—1995 роках обіймав посаду генерал-губернатора Канади. Та й у нинішньому канадському уряді немало політиків українського походження, наприклад голова МЗС Христя Фріланд.
Українська діаспора в Канаді — одна з найбільших у світі. За даними останнього перепису, етнічні українці становлять близько 4% населення Канади.