Французькі винороби почали «економічну війну» проти іспанських конкурентів

Автор:
Ліза Бровко
Дата:

У французькому прикордонному місті Ле-Булу майже 500 виноробів на знак протесту проти недобросовісної конкуренції з боку іспанців викрали вантажівки із сотнями ящиків вина й розбили їх.

Про це пише Sky News.

Протестувальники заявили про «економічну війну», оскільки ціна на їхнє вино не може конкурувати з низькою ціною іспанського.

Голова профспілки виноградарів регіону Од Фредерік Руане додав, що тепер «ми збираємося усунути можливість для покупців отримувати дешеві вина з інших місць... ми збираємося зупинити імпорт з Іспанії».

За словами одного з виноробів, який брав участь у протесті, іспанці мають право використовувати хімікати під час вирощування винограду, що знижує вартість вина, на відміну від французів. Тому в середньому літр іспанського вина коштує €4, а французького — €8.

Фредерік Руане також заявив, що «уряд несе велику відповідальність за падіння споживання вина і що він повинен дати нам відповідну компенсацію».

  • Франція витратить €200 мільйонів на утилізацію надлишків вина через падіння попиту. Цей алкоголь закуплять і використовуватимуть у дезінфекційних засобах для рук, мийних засобах і парфумах.
  • Також у Франції викорчують тисячі виноградників, тому що виноробство зіткнулося з проблемами: глобальне потепління і зміна споживацьких звичок. Люди менше купують вино і надають перевагу, зокрема, крафтовому пиву.