У Міністерстві оборони України зʼявиться медичний департамент. Що він робитиме

Автор:
Анна Холоднова
Дата:

Міністр оборони України Рустем Умєров підписав наказ про створення медичного департаменту в Міноборони.

Про це повідомляє пресслужба відомства.

За словами заступниці міністра Наталії Калмикової, це дозволить відомству здійснювати регуляторну функцію й провести стандартизацію турнікетів і бойових аптечок українських бійців.

«Разом з тим ми опрацьовуємо із західними партнерами можливість швидкого рішення щодо підтвердження якості турнікетів, які виробляються в Україні, тими інституціями, які забезпечують дотримання якості в США», — додала вона.

Після впровадження стандартизації перевірять аптечки й турнікети від держави, що надійшли у військові частини. Ті, що не відповідають стандартам, вилучать і замінять на якісні.

  • 26 липня представники волонтерського руху, інструктори з тактичної медицини, громадські організації заявили, що вимагають від військового керівництва невідкладно врегулювати ситуацію, яка склалась із неякісним забезпеченням особового складу та медиків Сил оборони.
  • 1 серпня членкиня комітету Верховної Ради з питань національної безпеки Соломія Бобровська заявила, що командування Медичних сил від початку року не закупило жодної аптечки для військових. Вона запропонувала ініціювати перевірку.