Європейський банк виділяє €30 мільйонів на модернізацію інфраструктури та транспорту в пʼяти містах України

Автор:
Ліза Бровко
Дата:

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) надає Україні €30,7 мільйона на підтримку муніципальної інфраструктури та громадського транспорту.

Про це пише представництво Європейського Союзу в Україні.

Гроші підуть на модернізацію Києва, Одеси, Львова, Луцька й Сум. Наприклад, €22 мільйони виділяють на нові екологічно чисті тролейбуси й трамваї для Києва, Одеси та Львова.

Решту €8,74 мільйона спрямують на рекультивацію Грибовицького сміттєзвалища та управління твердими побутовими відходами у Львові, впровадження енергоефективних заходів у дитячих садках Сум, а також на покращення систем водопостачання та водовідведення в Луцьку.

  • Європейський інвестиційний банк — один із найбільших кредиторів України. Він реалізує проєкти на загальну суму понад €7 мільярдів.
  • З 2022 року ЄІБ надав допомогу Україні на €1,7 мільярда на екстрені ремонти інфраструктури, зруйнованої російськими окупантами. Також банк виділив €4 мільярди кредитної лінії для підтримки інтеграції біженців з України у країнах ЄС.
  • У серпні на відновлення та модернізацію системи водопостачання і водовідведення Миколаєва уряд виділив 153,3 мільйона гривень із грантових грошей ЄІБ.