Зеленський підписав податковий законопроєкт

Автор:
Ангеліна Шеремет
Дата:

Президент України Володимир Зеленський підписав податковий законопроєкт № 8401. Отже, з 1 серпня 2023 року скасовується єдиний податок у 2%. Ухвалення цього закону є важливою умовою, передбаченою угодою з МВФ.

Також законопроєкт врегульовує перехід з 2-відсоткового єдиного податку:

  • платник 2% ЄП матиме право подати заяву про відмову від 2% ЄП та вказати, на яку систему оподаткування він бажає перейти. Без подання такої заяви, а також якщо в заяві платник не вкаже бажану систему, платник 2% ЄП автоматично переводитиметься на систему, на якій перебував до обрання 2%;
  • новостворені фізичні особи, підприємства, які з дня державної реєстрації обрали 2% ЄП, автоматично вважатимуться платниками податків третьої групи зі ставкою 5%.

Також закон з 1 серпня частково скасовує чинний мораторій на проведення перевірок для підакцизних товарів (алкоголь, тютюн, паливо), грального бізнесу та фінансових послуг.

З 1 жовтня повертається відповідальність за порушення у сфері застосування РРО. Закон також передбачає, що «технічний борг» (який виник із 1 квітня 2022 року до 31 липня 2023 року в електронному кабінеті) не будуть враховувати, коли визначатимуть, чи може платник залишитися на спрощеній системі.

Також документ зберігає право добровільної сплати податку і єдиного соціального внеску для прифронтових територій (зокрема для територій можливих бойових дій) і дає можливість ФОПам — платникам ЄП без ПДВ вказувати в розрахункових документах назви товарів (послуг) за спрощеною формою.