В Україні запрацює державний реєстр санкцій. Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому відповідний законопроєкт.
Про це повідомила директорка департаменту санкційної політики Міністерства юстиції Інна Богатих.
За законопроєкт № 8392 проголосували 314 депутатів.
«До цього часу єдиноі публічноі бази санкцій не існувало — банки вели свої бази даних, нотаріуси, реєстратори свої — усі викручувались як могли», — зазначила вона.
Відтепер інформація про всіх суб’єктів, щодо яких застосовано персональні санкції, стане публічною. Реєстр вестиме Апарат Ради національної безпеки українською та англійською мовами.
У ньому зазначатимуть:
- підстави для застосування, зміни або скасування санкцій;
- перелік санкцій, які застосовуються, змінюються або скасовуються;
- державні органи, відповідальні за виконання рішення РНБО щодо застосування, зміни або скасування національних санкцій;
- перелік підсанкційних осіб і відомості для їхньої ідентифікації: для юридичної особи — найменування, місцезнаходження, держава реєстрації (за відсутності відомостей про державу реєстрації — інформація про відсутність реєстрації в Україні) та/або реєстраційний (ідентифікаційний) номер / податковий номер, інші відомості, що її ідентифікують; для фізичної особи — ім’я, що залежно від національних традицій може складатися з прізвища, власного імені та по батькові (за наявності), дата народження та/або реєстраційний номер облікової картки платників податків або ідентифікаційний номер (для іноземців та/або осіб без громадянства), громадянство (за відсутності відомостей про громадянство — інформація про відсутність в особи громадянства України), унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності); інші відомості, що її ідентифікують (за наявності);
- відомості про суб’єкта, що вніс пропозиції щодо застосування, зміни або скасування санкцій.
6 липня президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) про застосування персональних санкцій проти 18 зарубіжних компаній. Серед них є ті, які частково належать підсанкційному російському олігарху Михайлу Фрідману.