Генеральний секретар Організації Обʼєданих Націй Антоніу Гутерреш підтримав ідею створення міжнародного органа зі спостереження за технологіями штучного інтелекту на зразок Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ).
Про це пише Reuters.
«Дзвіночки тривоги щодо останньої форми штучного інтелекту — генеративного ШІ — приголомшливі. І вони найгучніше [звучать] від розробників, які його створили. Ми повинні сприймати ці попередження серйозно», — сказав Гутерреш журналістам.
За його словами, до кінця року почнуться роботи над консультативним органом високого рівня з питань штучного інтелекту, який регулярно переглядатиме механізми управління ШІ і даватиме відповідні рекомендації щодо прав людини, верховенства права та загального блага для людства.
«Я прихильний до ідеї, що ми могли б мати агентство штучного інтелекту... на основі того, чим є сьогодні Міжнародне агентство з атомної енергії», — зазначив Гутерреш.
Він також сказав, що така модель може бути «дуже цікавою», але зазначив, що «її можуть створити лише країни-члени, а не Секретаріат ООН». До МАГАТЕ, яке створили в 1957 році, входять 176 держав.
Компанія-розробник ChatGPT OpenAI у травні заявила, що такий орган, як МАГАТЕ, зможе накладати обмеження на розгортання ШІ, перевіряти дотримання стандартів безпеки та відстежувати використання обчислювальної потужності.
Британський премʼєр-міністр Ріші Сунак також підтримав цю ідею. Він хоче, щоб Велика Британія стала базою для глобального регулювання безпеки ШІ. Пізніше цього року у Сполученому Королівстві має відбутися саміт. Там обговорять, як скоординовані дії міжнародної спільноти можуть подолати ризики штучного інтелекту.
Гутерреш заявив, що підтримує план проведення саміту у Великій Британії, але зазначив, що цьому має передувати «серйозна робота». Він планує найближчими днями призначити науково-консультативну раду, до якої увійдуть експерти зі штучного інтелекту та головні науковці ООН.
- В Італії заблокували ChatGPT у березні цього року через побоювання, що методи навчання штучного інтелекту та чат-бота порушують регламент захисту даних Європейського Союзу (GDPR). Але згодом розблокували його.
- Наприкінці березня мільярдер Ілон Маск і група експертів зі штучного інтелекту та керівників галузі закликали до шестимісячної паузи в розробці систем, більш потужних за нещодавно запущений OpenAI GPT-4. Вони опублікували відкритий лист, в якому назвали потенційні ризики для суспільства та людства.
- Канада почала розслідування проти компанії-розробника ChatGPT. Процес розпочали у відповідь на скаргу про збір, використання та розкриття особистої інформації без згоди користувачів.
- У квітні Китай вирішив запровадити обовʼязкові перевірки безпеки для сервісів на основі штучного інтелекту.
- У ЄС уже створюють робочу групу з ChatGPT, щоб встановити правила конфіденційності для штучного інтелекту.