Українські військові зможуть виїжджати за кордон за спрощеною процедурою.
Про це Міністерство охорони здоровʼя повідомило 21 квітня.
Віднині медзаклади, в яких військові лікуються або проходять реабілітацію, зможуть самостійно визначати необхідність направлення їх на лікування за кордон. Проводити консиліум військово-медичного закладу тепер не потрібно.
Тобто медзаклад, в якому військовий перебуває на лікуванні, самостійно формуватиме висновок про необхідність направити на лікування за кордон і надсилатиме пакет документів до відповідного державного органу, що входить до складу сектору безпеки й оборони.
Таким чином, висновок про необхідність направлення захисника України на лікування за кордон ухвалюватимуть без консиліуму військово-медичного закладу.
Читайте також:
- Володимир «Шаміль» Шередега травмувався на війні і відтоді не може ходити. Він пережив депресію, двічі лежав у психіатричній лікарні, а тепер допомагає іншим пораненим бійцям — велике інтервʼю
- «Я більше воюю з паперами, ніж із росіянами». Історія військового, який уже близько року через помилку лікарів і бюрократію не може повернутися на фронт. Це типово для лікарських комісій — репортаж «Бабеля»
- 11 квітня 2023 року Рада попередньо спростила умови для лікування військових і розширила перелік місць для роботи ВЛК (треба ще друге читання). Цей документ дозволяє не проводити розслідування про обставини отримання травми в зоні бойових дій. Довідка про травму (поранення, контузію, каліцтво) складається протягом 5 днів на підставі рапорту безпосереднього командира та наказу командира військової частини.
- Уряд вже розробив план з цифровізації військово-лікарської комісії. Електронний документообіг знизить навантаження на поранених військових і зменшить черги. Військово-лікарські комісії (ВЛК) визначають, чи придатна людина для служби, оцінюють стан після травм (поранення, контузії, каліцтва) та визначають необхідність реабілітації та допомоги. Ось що зміниться.