Кабмін схвалив механізм примусової евакуації дітей із зон активних бойових дій. Найперше це торкнеться Бахмуту

Автор:
Софія Телішевська
Дата:

Кабмін схвалив механізм примусової евакуації дітей із зон активних бойових дій. Наразі під відповідні критерії примусової евакуації підпадає тільки Бахмут.

Відтепер підставою для проведення обовʼязкової евакуації є рішення обласних військових адміністрацій, погоджене з органами військового командування та Координаційним штабом з питань проведення обовʼязкової евакуації населення.

Обовʼязкову евакуацію дітей здійснюватимуть за супроводом одного з батьків, особи, яка їх замінює, або іншого законного представника.

«Обовʼязок держави — оберігати життя і здоровʼя дитини. Ухвалене сьогодні рішення має спонукати батьків більш зважено підходити до питання евакуації їхніх дітей. Якщо дорослі неспроможні подбати про безпеку дитини, то це має зробити держава», — прокоментувала рішення глава Мінреінтеграції Ірина Верещук.

  • Низка громадських організацій із захисту прав дітей звернулися до керівництва України із закликом не розлучати дітей із зон бойових дій з їхніми сімʼями, а створювати умови для евакуації всієї родини, бо саме сімʼя є найкращим середовищем для дітей, а примусове розлучення з рідними — це серйозний стрес.