У Бразилії чоловік прийшов на інавгурацію президента з вибухівкою й ножем

Автор:
Анна Холоднова
Дата:

У Бразилії затримали чоловіка, який намагався потрапити на інавгурацію нового президента Луїса Інасіу «Лули» да Сілва з вибуховим пристроєм і ножем.

Про це пише Sky News.

Інцидент стався у столиці Бразилії Бразиліа. Очікують, що на еспланаді, що веде до Конгресу, збереться близько 300 тисяч людей, щоб відсвяткувати інавгурацію 77-річного да Сілва, який обійме посаду уже втретє.

У 2017 році він потрапив до вʼязниці через корупційний скандал. Згодом звинувачення зняли.

  • 31 жовтня у Бразилії у другому турі виборів обрали нового президента. З 50,9% голосів переміг опозиційний кандидат Луїс Інасіу «Лула» да Сілва. Чинний президент Жаїр Болсонару набрав 49,1% голосів.
  • Інасіу «Лула» да Сілва вже був президентом Бразилії з 2003 по 2011 рік. У липні 2017 року він отримав 9,5 року позбавлення волі за корупцію, але в 2019 році вийшов на волю. У 2021 році всі звинувачення на його адресу були зняті.
  • У травні 2022 року Лула в інтервʼю TIME заявив, що у вторгненні росії в Україну винен не лише путін, але й США, ЄС і Зеленський. Він казав, що Україна мала відмовитися від шляху до ЄС і НАТО, а натомість домовлятися з росією.
  • Уряд Болсонару займав нейтралітет у війні росії проти України.