«PEACE Да» і «PEACE Дюк». Литовці куплять для України ще два морські дрони

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

Литовці зібрали $250 тисяч на другий морський дрон для України. Він носитиме назву «PEACE Да». Третій дрон, на який назбирали вже $40 тисяч, називатиметься «PEACE Дюк».

Про це повідомив литовський журналіст Laisvės TV Андрюс Тапінас, який раніше збирав гроші на Bayraktar і дрони-камікадзе Warmate для України.

Перший безпілотник під назвою «PEACE Дец» купили кілька днів тому.

17 листопада платформа UNITED24, через яку збираються кошти, повідомила, що на морські дроні задонатили понад 250 мільйонів гривень.

Наразі відомо, що перші чотири дрони отримають назви «Херсон», «Севастополь», «Маріуполь» і «Бахмут». Україні потрібно 100 морських дронів. Вартість одного — 10 мільйонів гривень.

  • 11 листопада Україна почала збір коштів на флот безпілотників, які приймали участь в атаці на кораблі Чорноморського флоту росії у Криму 29 жовтня. Хоча міноборони рф підтвердило лише пошкодження тральщика «Іван Голубєц», на відео атаки можна бачити удар по фрегату «Адмірал Макаров», який є фактичним флагманом Чорноморського флоту після знищення крейсера «Москва».
  • У коментарі «Бабелю» в Мінцифри розповіли, що контрактують дрони у засекреченого українського виробника. Сама розробка теж секретна. У відомстві додали, що вказані морські дрони можуть вести дальню розвідку, супроводжувати та підтримувати бойові кораблі, конвоювати торгові судна, а також корегувати вогонь і здійснювати самостійні атаки.