На Херсонщині окупанти повісили жінку на вулиці за слова «Скадовськ — це Україна». Справою займається СБУ

Автор:
Анна Холоднова
Дата:
На Херсонщині окупанти повісили жінку на вулиці за слова «Скадовськ — це Україна». Справою займається СБУ

В окупованому Скадовську окупанти повісили на вулиці 56-річну медсестру Тетяну Мудренко за слова «Скадовськ — це Україна».

Про це пише Financial Times.

За словами сестри загиблої Наталі Чорної, 15 жовтня ій зателефонувала жінка та повідомила, що окупанти публічно стратили Тетяну на вулиці.

«Вона мені сказала, що Таню повісили. Їй щось вилили в рот, а потім повісили перед будівлею суду», — розповіла Чорна журналістам.

Жінка зателефонувала в місцевий морг, щоб підтвердити смерть сестри, але співробітники відмовилися з нею говорити. Та врешті-решт Наталі надіслали свідоцтво про смерть, де причиною вказана «механічна асфіксія».

За даними свідків, Тетяна Мудренко неодноразово критикувала російських окупантів та відвідувала українські мітинги в Скадовську. Останній інцидент перед її смертю стався на початку жовтня. Тоді Тетяна сварила українських правоохоронців, які перейшли на бік росіян, та вигукувала «Скадовськ — це Україна!» Після цього поліцейські-колаборанти викрали Мудренко та її чоловіка Анатолія Орєхова з будинку. Сусіди розповіли, що окупанти також забрали автівку та велосипеди подружжя.

За словами сусідів, росіяни звільнили Орєхова з полону і дозволили поховати тіло дружини. У нього була зламана рука, на тілі можна було побачити інші сліди побоїв. Потім чоловік знову зник, і відтоді його ніхто не бачив.

У Financial Times зазначають, що деякі деталі викрадення та смерті Тетяни Мудренко не вдалося перевірити незалежно, оскільки ці події відбувалися в зонах, недоступних для західних ЗМІ. Але журналісти бачили свідоцтво про смерть Тетяни, а також чули свідчення місцевих, які підтверджують розповідь Наталі Чорної.

Начальник скадовської поліції повідомив «Бабелю», що відомості про страту Мудренко внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Поки справу кваліфіковано за статтею порушення законів та звичаїв війни (ч. 2 ст. 438 КК). Її розслідує херсонське управління СБУ.