Зеленський відповів на петицію щодо припинення громадянства судді Богдана Львова. У нього знайшли російський паспорт

Автор:
Ангеліна Шеремет
Дата:

Президент України Володимир Зеленський відповів на петицію щодо припинення громадянства судді Верховного суду Богдана Львова, у якого знайшли російський паспорт.

Так, Зеленський доручив Комісії при Президентові України з питань громадянства перевірити наявність підстав для припинення громадянства Богдана Львова та за результатами розгляду ухвалити відповідне рішення.

Авторка петиції Аліна Михайлова вважає, що «наявність російського громадянства у судді, який ухвалює рішення іменем України, та до того ж обіймає високу адміністративну посаду в судовій системі, є загрозою державності і вершиною некомпетентності правоохоронних органів на восьмому році війни з росією».

  • 15 вересня проєкт «Схеми» оприлюднив матеріал про російський паспорт Богдана Львова — журналісти знайшли нібито його заяву на отримання російського паспорта в 1999 році. Також «Схеми» зʼясували, що в жовтні 2012 року на імʼя Богдана Львова був оформлений новий паспорт громадянина росії. Підстава заміни документа — досягнення 45-річного віку. 16 вересня сам Львов заперечив наявність російського паспорта, однак на період слідства його позбавили доступу до держтаємниці.
  • 3 жовтня СБУ підтвердила наявність російського паспорта у Львова, а Верховний суд виключив його зі свого штату.
  • 21 вересня НАБУ почало розслідування проти Львова, який не задекларував московську нерухомість його родини. Як встановили журналісти, у власності родини судді є квартира в російській столиці на Ленінградському шосе, приблизна ринкова вартість якої становить 11 мільйонів гривень. Із 2012 року квартира оформлена навпіл — на тещу і на дружину Львова. Але в жодній зі своїх майнових декларацій він не зазначав, що на його дружину зареєстрована нерухомість у Москві.