RND: Федеральний уряд Німеччини підготував план з легалізації канабісу. Що він передбачає

Автор:
Анна Холоднова
Дата:

Міністр охорони здоровʼя Німеччини Карл Лаутербах підготував проєкт плану щодо легалізації канабісу. Зараз його узгоджують між залученими міністерствами.

Про це пише RND.

Згідно з документом, який опинився у розпорядженні редакції, канабіс більше не будуть юридично класифікувати як наркотик. Повнолітні мешканці Німеччини зможуть легально купувати та зберігати 20 грамів канабісу.

Також у Німеччині хочуть дозволити самостійно вирощувати до двох рослин конопель. Кількість ТГК у легалізованому канабісі не має перевищувати 15%.

Щоб запобігти шкоді, молодим людям віком від 18 до 21 року можна буде продавати лише продукти із максимальним вмістом ТГК 10%.

Якщо молодих людей віком до 18 років спіймають з канабісом, їх не каратимуть, але знахідку конфіскують. А служба у справах молоді може зобовʼязати таких людей пройти профілактичні курси.

Через законодавство ЄС і міжнародне право імпорт канабісу до Німеччини неможливий, тож продукт будуть виробляти всередині країни.

Урядовці розглядають можливість дозволу на продаж не тільки у ліцензованих магазинах, а й в аптеках. Канабісом не можна буде торгувати без ліцензії, а також поблизу шкіл, дитячих та молодіжних закладів.

Незважаючи на легалізацію, реклама продуктів з канабісу залишиться забороненою.

«Рекреаційний канабіс продається у зовнішній упаковці (звичайна упаковка) без рекламного дизайну», — йдеться у документі уряду.

А що в Україні?

  • 7 червня Кабінет міністрів підтримав законопроєкт про легалізацію медичного канабісу. Крім того, у МОЗ зазначили, що вже готові до забезпечення повного циклу виробництва препаратів на основі канабісу в Україні: від вирощування та переробки до повноцінного виробництва. 10 червня у Верховній Раді зареєстрували урядовий законопроєкт про використання канабісу в медичних, промислових і наукових цілях.
  • 14 червня комітет Верховної Ради з питань здоровʼя нації, медичної допомоги та медичного страхування підтримав урядовий законопроєкт про легалізацію медичного канабісу. Його рекомендують ухвалити в першому читанні.
  • Законопроєкт передбачає, що українським пацієнтам дозволять купувати, зберігати та вживати ліки на основі медичних конопель, а лікарям — їх призначати. Бізнесу можна буде культивувати та вирощувати медичні коноплі на території України та виробляти з них ліки, перевозити й продавати їх на території України. Науковці зможуть досліджувати цю рослину, що стимулюватиме інновації в цій сфері.
  • Однак для вирощування медичних конопель потрібно буде отримати дозвіл поліції на використання приміщень і спеціальну ліцензію. Також треба буде укласти договір із випробувальною лабораторією контролю якості ліків або мати лабораторію у себе на території. Необхідно буде забезпечити доступ Нацполіції до своїх обʼєктів для відбору і дослідження зразків продукції.