Міністр охорони здоровʼя Німеччини Карл Лаутербах підготував проєкт плану щодо легалізації канабісу. Зараз його узгоджують між залученими міністерствами.
Про це пише RND.
Згідно з документом, який опинився у розпорядженні редакції, канабіс більше не будуть юридично класифікувати як наркотик. Повнолітні мешканці Німеччини зможуть легально купувати та зберігати 20 грамів канабісу.
Також у Німеччині хочуть дозволити самостійно вирощувати до двох рослин конопель. Кількість ТГК
Щоб запобігти шкоді, молодим людям віком від 18 до 21 року можна буде продавати лише продукти із максимальним вмістом ТГК 10%.
Якщо молодих людей віком до 18 років спіймають з канабісом, їх не каратимуть, але знахідку конфіскують. А служба у справах молоді може зобовʼязати таких людей пройти профілактичні курси.
Через законодавство ЄС і міжнародне право імпорт канабісу до Німеччини неможливий, тож продукт будуть виробляти всередині країни.
Урядовці розглядають можливість дозволу на продаж не тільки у ліцензованих магазинах, а й в аптеках. Канабісом не можна буде торгувати без ліцензії, а також поблизу шкіл, дитячих та молодіжних закладів.
Незважаючи на легалізацію, реклама продуктів з канабісу залишиться забороненою.
«Рекреаційний канабіс продається у зовнішній упаковці (звичайна упаковка) без рекламного дизайну», — йдеться у документі уряду.
А що в Україні?
- 7 червня Кабінет міністрів підтримав законопроєкт про легалізацію медичного канабісу. Крім того, у МОЗ зазначили, що вже готові до забезпечення повного циклу виробництва препаратів на основі канабісу в Україні: від вирощування та переробки до повноцінного виробництва. 10 червня у Верховній Раді зареєстрували урядовий законопроєкт про використання канабісу в медичних, промислових і наукових цілях.
- 14 червня комітет Верховної Ради з питань здоровʼя нації, медичної допомоги та медичного страхування підтримав урядовий законопроєкт про легалізацію медичного канабісу. Його рекомендують ухвалити в першому читанні.
- Законопроєкт передбачає, що українським пацієнтам дозволять купувати, зберігати та вживати ліки на основі медичних конопель, а лікарям — їх призначати. Бізнесу можна буде культивувати та вирощувати медичні коноплі на території України та виробляти з них ліки, перевозити й продавати їх на території України. Науковці зможуть досліджувати цю рослину, що стимулюватиме інновації в цій сфері.
- Однак для вирощування медичних конопель потрібно буде отримати дозвіл поліції на використання приміщень і спеціальну ліцензію. Також треба буде укласти договір із випробувальною лабораторією контролю якості ліків або мати лабораторію у себе на території. Необхідно буде забезпечити доступ Нацполіції до своїх обʼєктів для відбору і дослідження зразків продукції.