В Україні підтвердили перший випадок мавпячої віспи

Автор:
Ангеліна Шеремет
Дата:

В Україні лабораторно підтвердили перший випадок віспи мавп, наразі пацієнт перебуває у лікарні та має легкий перебіг хвороби. Із симптомів у нього підвищена температура, висип на тілі.

Про це Міністерство охорони здоровʼя повідомило 15 вересня.

Діагностувати захворювання вдалось завдяки ПЛР-дослідженню, зараз триває епідеміологічне розслідування.

За словами пацієнта, він не мав контактів із хворими на віспу мавп та не виїздив за кордон. Тим не менш, поява симптомів захворювання і попередні результати збору епідеміологічного анамнезу вказують на те, що пацієнт був інфікований у одному з великих міст країни.

Віспа мавп — віспоподібне захворювання, яке схоже на натуральну віспу, проте має меншу летальність та легші симптоми. До 2022 року віспа мавп фіксувалась у країнах Центральної та Західної Африки, наразі ж більш як половина всіх зафіксованих випадків припадає на Південну та Північну Америку.

Заразитися можна при контакті з інфікованою твариною, але вчені не впевнені, що саме з мавпою — на їхню думку, переносять віспу до людей гризуни. Людина може підхопити мавпячу віспу, якщо її вкусить заражена тварина або після контакту з рідиною тварини: кровʼю, фекаліями, слиною тощо. Також можна заразитися, якщо зʼїсти недостатньо прожарене мʼясо. Водночас між людьми хвороба поширюється дуже рідко і переноситься легко. Цей вид віспи характеризується гарячкою та висипами. Спеціальної вакцини проти мавпячої віспи немає, але вчені впевнені, що вакцина проти звичайної віспи теж ефективна. До того ж її можна вколоти й після контакту з інфікованою людиною — це значно полегшить перебіг хвороби.