Окупанти дали місії МАГАТЕ один день на Запорізькій АЕС

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

Сьогодні, 31 серпня, місія Міжнародного агентства з атомної енергії вирушила з Києва до Запорізької АЕС, яка захоплена російськими військами. Там вони мають оцінити ситуацію і встановити постійне представництво.

Проте, як передає «РБК», окупанти дали місії на роботу один день.

Так званий голова окупаційної адміністрації Запоріжжя євген балицький заявив, що місія повинна «ознайомитися з роботою станції».

«Програму візиту розраховано на один день. Вони мають за один день переглянути роботу станції. Ті елементи, які вони скажуть, у процесі можна подивитися», — сказав він, додавши, що місія поїде до станції через окуповані Василівку та Енергодар.

  • 29 серпня у МЗС України повідомляли, що 14 фахівців місії МАГАТЕ сфокусуються на трьох задачах на ЗАСЕ — фізичному захисті станції, ядерній безпеці та гарантіях нерозповсюдження ядерних матеріалів.
  • Того ж дня російські окупанти заявили про обстріл даху спецкорпусу Запорізької АЕС, опублікувавши фото з дірками в даху. Компанія Maxar опублікувала супутникові знімки АЕС, на яких теж видно пошкодження даху. Пошкоджена будівля розташована поряд з ядерним реактором. Поблизу АЕС горять ліси.