Майже три чверті українців вважають себе православними.
Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології.
Православними себе вважають 72% опитаних. З них при цьому 54% назвали себе вірянами Православної церкви України, 14% — не віднесли себе до конкретного патріархату, а 4% респондентів заявили про звʼязок з УПЦ московського патріархату.
Окрім православних, 10% опитаних назвали себе атеїстами, 8% — греко-католиками. Інші релігії та конфесії називалися рідше.
Опитування проводили 6—20 липня методом телефонних інтервʼю на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Загалом опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім окупованих територій).
В інституті підкреслили, що формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки не перевищувала 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% для показників, близьких до 25%, 1,5% — для показників, близьких до 10%, 1,1% — для показників, близьких до 5%. За умов війни, крім зазначеної формальної похибки, додається певне систематичне відхилення.
- На початку липня представники духовенства Православної церкви України та Української православної церкви (московського патріархату) на зустрічі, яка відбулася 5 липня, узгодили «декларацію порозуміння».
- 12 травня Синод Української православної церкви (московського патріархату) оприлюднив заяву, в якій зазначив, що «діяльність попередньої влади та ПЦУ стала одним із приводів військового вторгнення в Україну».
- 13 травня у Держетнополітики назвали це розпалюванням ворожнечі та виправданням війни. Пізніше у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про заборону московського патріархату на території України.
- Предстоятель ПЦУ митрополит Київський Епіфаній звернувся до премʼєр-міністра Дениса Шмигаля із проханням невідкладно надати один із храмів на території Києво-Печерської лаври для богослужінь ПЦУ.