Литва відновила залізничний транзит до Калінінграда

Автор:
Олексій Ярмоленко
Дата:

Литва відновила транзит підсанкційних товарів із території росії до Калінінградської області. Там отримали розʼяснення Єврокомісії.

Про це пише LRT.

Єврокомісія надіслала ці розʼяснення 20 липня. У них чітко вказано, що транзит дозволено лише залізничним транспортом, тоді як автомобільні перевезення лишаються під забороною.

«Згідно з відповідною постановою Ради ЄС і директивами ЄС, а також розʼясненнями компетентних органів, відповідно до умов посилення транзитного контролю товарів, передбачених у директивах ЄС, LTG Cargo відновить такі перевезення відсьогодні, тобто 22 липня. Вони здійснюватимуться з дотриманням умов посилого транзитного контролю товарів, передбачених директивами ЄС», — зазначили у вантажному підприємстві литовської залізниці.

Транзит товарів, на які накладені санкції, буде дозволено лише в тому випадку, якщо вони необхідні, не вважаються незвичайним потоком чи схемою торгівлі та не оминають обмеження.

  • 18 червня влада Литви запровадила заборону на залізничний та автомобільний транзит підсанкційних товарів через свою територію в Калінінградську область росії. Заборона стосується вугілля, металів, цементу, деревини, будівельних матеріалів і високотехнологічних виробів. За словами губернатора Калінінградської області, під заборону потрапили 40—50% усіх вантажів. У МЗС Литви заявили, що обмеження запровадили після консультації з Єврокомісією та під її керівництвом.
  • У відповідь росія почала погрожувати Литві, а в Калінінградській області розпочалися військові навчання. Секретар ради безпеки рф патрушев заявив, що кремль найближчим часом відповість на «блокаду» області, а жителі Литви «серйозно відчують на собі наслідки цих заходів».
  • 13 липня в Європейському Союзі погодили основні умови відновлення російського транзиту до Калінінградської області. Там підкреслили, що санкції ЄС поширюються на транзит автотранспортом — отже перевозити товари до Калінінграду вантажівками буде їх порушенням. Водночас росіяни мають право й надалі возити товари до Калінінградської області залізницею. Однак це контролюватимуть країни, через які відбувається транзит. Крім цього, транзит товарів військового та подвійного призначення буде заборонений.