«Коммерсант»: Через санкції росія може скоротити видобуток нафти на третину

Автор:
Олексій Ярмоленко
Дата:

У звʼязку із санкціями та низьким попитом росія може скоротити власний видобуток нафти на 20—30%. Це становить близько 7—8 барелів нафти на добу.

Про це пише російське видання «Коммерсант».

Як зазнає віцепрезидент компанії «Лукойл» Леонід Федун, у разі введення нафтового ембарго з боку ЄС росії не буде сенсу видобувати так багато нафти. Однак він вважає, що невдовзі попит у світі буде більший і ціни на нафту зростуть, тому росія не втратить доходів до держбюджету.

Крім цього, Федун вважає, що російську нафту буде складно замінити іранською, тому що глобальна частка рф на нафтовому ринку значно вища. У самому ж міністерстві фінансів рф прогнозують, що росія у 2022 році втратить до 17% нафтовидобування.

  • Єврокомісія направила урядам ЄС переглянуту пропозицію щодо шостого пакету санкцій проти рф. З проєкту ембарго пропонують виключити нафтопровід «Дружба» (через позицію Угорщини) і заборонити морське транспортування нафти з росії. ЄС вже понад місяць не може схвалити нафтове ембарго через вето Угорщини, яка майже повністю залежить від російської нафти і хоче отримати для себе більше пільг.