Марсохід Perseverance починає місію з дослідження кратера Єзеро в пошуку ознак життя на Марсі.
Про це пише BBC.
У вівторок він почне підійматися на дельту в кратері Єзеро, де приземлився у лютому минулого року. Марсохід час від часу зупинятиметься, щоб оглянути скелі, які, як вважається, могли зберегти докази життя на планеті. Повертаючись назад, Perseverance збере зразки порід. Їх відправлять на Землю у 2030-х роках для детальної перевірки.
«Дельта в кратері Єзеро є головною метою Perseverance. Його скелі, на нашу думку, мають найбільше шансів містити ознаки життя, а також можуть розповісти нам про клімат Марсу та про те, як він розвивався з часом», — сказала заступниця очільника місії, доктор Кеті Стек Морган.
Єзеро — це кратер на планеті Марс. Колись наповнений водою, цей кратер має лійкоподібну дельту з відкладами, багатими на глину. Зважаючи на це, вчені припускають, що тут, можливо, існувало життя. Однією з цілей місії NASA на Марсі є дослідження шарів цих відкладень.
- 20 квітня Perseverance прибув до висохлої стародавньої дельти річки Червоної планети на дні кратера Єзеро завширшки 45 км. Апарат прибув на місце своєї основної роботи, де він буде шукати сліди життя.
- 18 лютого 2021 року на Марсі у кратері Єзеро сів ровер Perseverance. Після посадки він зробив кілька фотографій і записав звук. 22 лютого в NASA показали відео посадки Perseverance. Невдовзі ровер почав надсилати панорамні фото і записи, а 5 квітня успішно висадив на Марсі вертоліт Ingenuity, чим дав старт його польотам.
- 16 грудня Perseverance знайшов на поверхні планети найстаріші породи, а згодом узяв зразок породи.