МОЗ розширив список професій, для яких вакцинація від коронавірусу є обов’язковою. Туди потрапили медики

Автор:
Олексій Ярмоленко
Дата:

Міністерство охорони здоров’я розширило перелік професій, для яких вакцинація від коронавірусу є обов’язковою умовою для подальшої роботи.

Про це пише пресслужба МОЗ.

До переліку таких професій додалися працівники:

  • органів місцевого самоврядування;
  • закладів охорони здоров’я державної та комунальної форм власності;
  • комунальних підприємств, установ та організацій.

«Працівники органів місцевого самоврядування, закладів охорони здоровʼя державної та комунальної форм власності, а також, комунальних підприємств найбільше взаємодіють із великою кількістю людей, а тому мають підвищений ризик інфікуватися на коронавірусну хворобу», — зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Наказ набере чинності через один місяць після його опублікування. Якщо працівники до того часу не вакцинуються, то їх почнуть відсторонювати від роботи без збереження зарплати.

  • В Україні з 8 листопада почали відстороняти від роботи невакцинованих освітян і чиновників без збереження зарплати і нарахування стажу, поки вони не зроблять щеплення. З 9 грудня перелік професій, для яких вакцинація є обов’язковою, розширили. Туди додали працівників установ соціальної сфери, захисту прав дітей і реабілітаційних установ; державних службовців; співробітників стратегічних для держави підприємств («Укрпошта», «Укрзалізниця», «Нафтогаз», «Енергоатом», «Мотор Січ», «Суспільне»).