NASA і SpaceX запустили місію DART — космічний корабель летить збивати астероїд

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

Американське аеро-космічне управління NASA спільно з компанією SpaceX успішно запустили в космос ракету-носій Falcon 9 з апаратом місії Double Asteroid Redirection Test (DART).

Апарат DART почав свій шлях до 160-метрового астероїда Діморф, який входить у подвійну систему Дідім і обертається навколо 780-метрового основного тіла. По суті, Діморф є своєрідним «Місяцнм» Дідіму. Восени 2022 року, приблизно 2 жовтня, апарат DART вагою 550 кг повинен протаранити Діморф, який перебуває на відстані 11 мільйонів кілометрів від Землі, і змінити його траєкторію. Таран має відбутися на швидкості приблизно 6,6 км/сек (23 760 км/год).

У рамках місії вчені вперше в історії перевірять спосіб захисту Землі від астероїдів контрольованим тараном. Діморф не становить небезпеки для Землі, тому NASA й обрало його як ціль.

Знімки до тарана апарат DART передасть на Землю. Відстежуватимуть зміни траєкторії астероїда за допомогою телескопів, а у 2027 році Діморф дослідить європейська станція Hera, повз яку він пролетить.

Об 11:30 за Києвом NASA повідомило про успішне розгортання апарату в космосі, що ознаменувало успішне закінчення фази старту місії. DART відокремився від другого ступеня ракети і приблизно через дві години польоту повністю розгорнув дві висувні сонячні батареї, які живитимуть апаратуру корабля та його двигун.

  • Наразі Землі ніщо не загрожує, але, за даними вчених, навколо нашої планети до 40% усіх близьких астероїдів здатні «стерти в порошок» цілі мегаполіси. Існує ймовірність в 1%, що в найближчі 100 років Земля «отримає удар» від 100-метрового чи більшого астероїда. За оцінками фахівців, такі небесні тіла можуть завдати непоправної шкоди, а більші тіла — негативно вплинути на всю земну цивілізацію.