Південна Корея підіймала винищувачі для перехоплення групи літаків Китаю та Росії

Автор:
Олег Панфілович
Дата:

Південна Корея піднімала у небо винищувачі через наближення двох китайських та семи російських військових літаків.

Про це повідомляє агенція Yonhap.

Літаки РФ й Китаю окремо потрапили в зону розпізнавання протиповітряної оборони (ППО) Південної Кореї на східному узбережжі біля островів Токто (Такесіма) в Японському морі без жодних попереджень. Вони перебували у цій зоні близько десяти хвилин. У відповідь на це південнокорейські військові підняли винищувачі F-15 і F-16 та літак-заправник, «щоб підготуватися до можливих надзвичайних ситуацій».

Yonhap звертає увагу, що зона ППО не є суверенним простором, а лише розпізнавальною ділянкою для ідентифікації літаків, які можуть загрожувати національній безпеці. Військові літаки повинні оголосити про свою присутність у цій зоні, щоб запобігти потенційному конфлікту.

  • Росія підіймала в повітря винищувач для перехоплення британського літака-розвідника, який працював поблизу тимчасово окупованого Криму.
  • На початку липня брифінг премʼєр-міністра Іспанії Педро Санчеса і президента Литви Гітанаса Науседи був перерваний російським військовим літаком, який наблизився до повітряного простору Литви. Політики давали пресконференцію на авіабазі «Шяуляй», і після повідомлення про російський літак іспанським винищувачам Eurofighter довелося терміново підніматися у небо для супроводу.