«ОПОРА»: Результат Терехова на виборах мера Харкова свідчить про можливість другого туру

Автор:
Олег Панфілович
Дата:

Перевага тимчасового мера Харкова Ігоря Терехова на виборах нового очільника міста коливається на межі у 50%, що вказує на можливість проведення другого туру голосування.

Про це свідчать дані паралельного підрахунку голосів, проведеного громадянською мережею «ОПОРА».

Терехов отримав підтримку 50,06% виборців. При цьому похибка дослідження становить 1,1%. Його найближчий конкурент — Михайло Добкін — отримав 28,21% (похибка — 0,8%). Кандидат від «Європейської солідарності», депутат Харківської обласної ради Олександр Скорик набрав 5,6%, решта кандидатів — менш ніж пʼять відсотків.

Згідно з українським законодавством, на виборах очільників міст із населенням понад 90 тисяч мешканців потрібно здобути понад 50% голосів виборців, щоби бути обраним. У разі, якщо в першому турі жоден не набирає такої кількості, то проводять другий тур між двома кандидатами, які набрали найбільшу кількість голосів.

  • Вибори мера Харкова відбулися 31 жовтня у звʼязку зі смертю Геннадія Кернеса. На цю посаду претендували 13 кандидатів.
  • Згідно з даними екзит-полу, на виборах у першому турі перемагає чинний виконувач обов’язків мера міста Ігор Терехов. За нього проголосували майже 52% тих, хто прийшов голосувати.