Сповіщення про зміни в судових справах і перегляд документів. В Україні запустили додаток «єСуд»

Автор:
Олег Панфілович
Дата:

У Державній судовій адміністрації презентували мобільний додаток «єСуд».

Про це повідомляє портал «Судова влада».

Додаток дозволяє отримувати push-повідомлення про надходження до електронного кабінету нових документів і зміну стану справ, у яких користувач є учасником; переглядати справи, провадження і процесуальні документи, що надіслані судом до кабінету, а також заяви, клопотання та інші документи, які користувач створив у своєму кабінеті.

Також «єСуд» дає можливість переглядати довіреності та ордери, що перебувають у кабінеті користувача, й анулювати довіреності та ордери, які видав користувач.

Додаток розробили в партнерстві з Державною судовою адміністрацією та «Центром судових сервісів» у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції.

  • У червні Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт авторства президента Володимира Зеленського, який вводить електронний документообіг у кримінальному процесі (№ 5246). Проєкт закону також називають «судом у смартфоні».
  • Документ зрівнює правовий статус паперових і електронних документів у кримінальному процесі, щоб зменшити бюрократизацію. У законі прописано створення інформаційно-телекомунікаційної системи досудового розслідування, яка забезпечить створення, збір, зберігання, пошук, обробку і передачу матеріалів у кримінальних процесах.