Школи Одеси працюватимуть у звичайному режимі завдяки вакцинації 80% працівників. Область — на дистанційній формі

Автор:
Катерина Кадакова
Дата:

В Одесі у школах вакцинувалися 80% працівників, тож із понеділка, 27 вересня, продовжать роботу в штатному режимі.

Про це заявила на своїй сторінці у Facebook глава міського департаменту освіти Олена Буйневич.

«Завтра в Одесі працюватимуть очно всі заклади освіти», — написала вона.

Зазначимо, раніше Буйневич повідомляла, що після запровадження «жовтої» зони 23 вересня у девʼяти міських школах — №№ 51, 59, 58, 68, 118, 122, 23, 76, 111 і Європейському ліцеї — не були вакциновані 80% працівників. Проте вони працювали у звичайному режимі, оскільки нещеплені зробили ПЛР-тести.

Станом на 24 вересня, не мали 80% вакцинованих працівників тільки Європейський ліцей та 51 школа, а вже сьогодні, 26 вересня, всі досягли необхідного показника вакцинації.

Водночас в Одеській області, згідно з даними глави облдепартаменту освіти Олександра Лончака станом на 24 вересня, вакциновані були лише 63,20% працівників шкіл.

«408 шкіл мають менше 80%, з них 11 початкових працюють очно, 10 спеціальних теж очно. Тобто, з використанням дистанційних технологій мають працювати 384 заклади загальної середньої освіти області», — повідомляв він.

  • 13 вересня уряд вніс зміни до постанови про карантин в Україні. Зміни передбачають, що COVID-сертифікати будуть двох видів (так звані «жовтий» та «зелений») і міститимуть інформацію про вакцинацію, негативний результат тестування (діє 72 години) або одужання від COVID-19. «Жовтий» сертифікат міститиме інформацію про перше щеплення, а «зелений» — про повний курс вакцинації.
  • З 23 вересня на всій території України встановили «жовтий» рівень епідемічної небезпеки, згідно з яким працювати можуть лише освітні заклади, де щеплені 80% працівників.
  • Кабмін вирішив запровадити в Україні обов’язкову вакцинацію від коронавірусу для держпосадовців та працівників освіти. Чіткий перелік професій виробництв та організацій, працівники яких зобов’язані зробити щеплення від коронавірусу, має затвердити МОЗ. Уже відомо, що до списку включать працівників закладів освіти, центральних органів виконавчої влади та їхніх структурних підрозділів, а також місцевих державних адміністрацій.