У Києві в неділю, 19 вересня, розпочався Марш рівності. Цього року його тема — «Країна для всіх. Закони для життя. Держава для безпеки».
Головною темою цьогорічного Маршу рівності стала безпека та вимога ввести в дію закони щодо злочинів на ґрунті нетерпимості до ЛГБТ+ та інших груп. Зокрема, вимагають імплементації законопроєкту № 5488: він дає визначення нетерпимості та пропонує встановити кримінальну відповідальність за «публічні заклики до насильства на ґрунті нетерпимості».
На заході присутні не тільки кияни, але й мешканці інших областей. Організатори повідомили, що на Марші у 30 колонах близько 5 тисяч людей. За даними кореспондента «Бабеля», у парку Шевченка зібралися близько 50 противників заходу.
Читайте також:
«Ми прийшли для того, щоб здійснити контроверсійну акцію, показати суспільству, що та ідеологія антисуспільна, згубна, яка нав’язується зараз Україні, дуже небезпечна з багатьох причин», — розповів «Суспільному» голова об’єднання «Християнський фронт» Ігор Плохой.
Читайте також:
Нацполіція повідомляла, що правоохоронці та військові Нацгвардії під час маршу будуть нести посилений варіант служби. Силовики обмежать доступ до територій, що розташовані поруч із маршрутом колон. Також поліція встановила турнікети і пункти з металошукачами й пропускним режимом. Крім того, залучили вибухотехніків і кінологів зі службовими собаками.
Зазначимо, що у 2020 році через пандемію Марш рівності відбувся онлайн: у соцмережах КиївПрайду була серія онлайн-івентів про ЛГБТ+ і прайд-рух в Україні та світі.
- У квітні 2021 року Міністерство охорони здоровʼя України змінило критерії, які не дозволяють бути донором крові, прибравши звідти гомосексуальні стосунки.