Італія першою серед країн ЄС запроваджує обов’язкові для всіх COVID-паспорти

Автор:
Олексій Ярмоленко
Дата:

Уряд Італії ухвалив одні з найсуворіших у ЄС карантинних заходів. Там зобов’язали всіх працівників у країні мати COVID-паспорти.

Про це пише Reuters.

СOVID-паспорт підтверджуватиме, що людина вакцинувалися від коронавірусу, здала негативний тест на коронавірус або нещодавно одужала від хвороби.

Нові правила наберуть чинності з 15 жовтня. Цей час буде наданий усім італійцям, щоб вони встигли вакцинуватися від коронавірусу. Правила стосуватимуться працівників як державних установ, так і приватних.

Згідно з рішенням уряду, ті, хто не матимуть COVID-паспорта протягом 5 днів, будуть відсторонені від роботи без збереження зарплати. Але звільняти таких людей буде заборонено. Працівники, які вийдуть на роботу без COVID-паспорта, будуть змушені платити штраф від 600 до 1 500 євро.

Також COVID-паспорт залишається обов’язковим для походів до музеїв, спортзалів, кінотеатрів, театрів, ресторанів та ТРЦ.

  • Національний інститут охорони здоров’я Італії оприлюднив дані смертності від коронавірусу за останні пів року. 99% померлих були невакциновані. Загалом за період з лютого до 21 липня в Італії зафіксували 35 776 смертей від коронавірусу. Серед них лише 423 людини отримали обидві дози вакцини, або ж одну дозу вакцини Johnson & Johnson. Це всього 1,2% від загальної кількості смертей.