WSJ: Instagram завдає шкоди психіці підлітків, особливо дівчат. Facebook приховала результати досліджень

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

У 2019—2021 роках компанія Facebook провела внутрішні дослідження серед підліткової аудиторії своєї соцмережі Instagram і встановила, що та завдає шкоди психічному здоровʼю підлітків, особливо дівчат. Результати цього дослідження, які бачили топменеджери Facebook і Марк Цукерберг, приховали від громадськості.

Про це пише The Wall Street Journal з посиланням на пʼять презентацій з результатами досліджень, які їхні автори назвали «глибоким зануренням у психологічне здоровʼя підлітків».

Опитавши частину аудиторії Instagram у США та Великій Британії, фахівці встановили, що соцмережа посилює проблеми зі сприйняттям свого тіла і самооцінкою у підлітків з проблемним самосприйняттям, а у деяких провокує суїцидальні думки.

На це впливають фільтри, відредаговані фотографії тіл, які служать «соціальним порівнянням». Instagram дуже зосереджений на «яскравому способі життя», у той час як TikTok фокусується на продуктивності.

Серед дівчаток 32% заявили, що завдяки Instagram переживали через своє тіло. Серед хлопчиків самооцінка постраждала у 14% учасників дослідження. В одному з опитувань понад 40% респондентів назвали себе непривабливими через вплив Instagram. Частина підлітків звинуватила соцмережу у провокуванні залежності. При цьому вони розуміють свій низький рівень самоконтролю.

WSJ зазначає, що Facebook не хотіла ділитися результатами дослідження ні з громадськістю, ні з владою, а також публічно занижувала негативні аспекти впливу Instagram. У серпні цього року сенатори Річард Блюменталь і Марша Блекберн просили показати їм результати дослідження Facebook про підлітків, але в компанії відповіли, що тримають подібні дані в секреті.